Przegląd prasy

Miasteczko ruchu drogowego na Agrykoli

29 maja 2011

91d842fb58866b8c95cd5dfe4dc4529d27c045a7

5cb69d8813aca7efdd051376b98ff8020cb4eed4

(Fot.: PD@N 389-26-27)

W ramach warszawskich obchodów dnia dziecka MSWiA i Komenda Główna Policji przygotowały wczoraj (29 maja br.) wiele atrakcji dla najmłodszych. W specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego można było m.in. przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód, zobaczyć tresurę psów ratowniczych czy wystawę sprzętu policyjnego i strażackiego.

Przez cały dzień, w Parku Agrykola “Łazienki Północne”, można było wziąć udział w konkursach oraz turniejach, a także sprawdzić swoje umiejętności z zakresu wiedzy prawa o ruchu drogowym - czy praktyczne na torze przeszkód. Uczestnicy otrzymają nagrody w postaci m.in. odblaskowych kamizelek i opasek na rękę.

W Łazienkach Królewskich odbywały się także pokazy sprzętu, z którego korzystają w codziennej służbie policjanci, strażacy, a także funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Żandarmerii Wojskowej. Można było zobaczyć m.in. motocykle i radiowozy, quady, strzelnicę pneumatyczną, z której korzysta Straż Graniczna i kamerę wziernikową używaną przez strażaków oraz ratowników.

Na miejscu można było obejrzeć również tresurę psów ratowniczych oraz wziąć udział w pokazach: symulatora zderzeń (przekonać się osobiście o znaczeniu pasów bezpieczeństwa zapinanych w pojeździe); a także symulatora dachowania. W trakcie imprezy można było założyć ALKOgogle i przekonać się, jak bardzo jest ograniczona nasza percepcja po spożyciu alkoholu.

Młodzież i dorośli mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Miasteczko ruchu drogowego zostało zorganizowane przez policjantów z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Warszawskie obchody dnia dziecka przygotował Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Organizatorem imprezy w Parku Agrykola, w Łazienkach Królewskich była Stołeczna Estrada.