Do Olsztyna przyjechał minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Przyjechał, bo słyszał o protestach mieszkańców regionu i akcji "Gazety Olsztyńskiej". - Pieniądze na "szesnastkę" na pewno będą - zapewnił na konferencji. Mają pochodzić z Unii Europejskiej. Chodzi o 633 mln euro, które Polska dostanie w latach 2011-2013 z Brukseli w nagrodę za dobre tempo rozwoju gospodarczego. Dziennikarze zapytali ministra, kto najmocniej zabiegał o drogę. - Po doniesieniach medialnych o tym, że zabrane zostały środki na realizację "16" rozdzwoniły się telefony. Prowadziłem bardzo wiele rozmów. Najczęściej z posłami i senatorami PO, ale nieprzypadkowo jestem dzisiaj tu w biurze pani posłanki Staroń - wyjaśnił Cezary Grabarczyk. Dla porządku minister wymienił też zaraz innych: - To senator Górecki, poseł Sławomir Rybicki, posłanka Bublewicz i marszałek Jacek Protas. Rozmawiałem również z posłami innych klubów.