Przegląd prasy

Motocykliści o błędach kierowców

5 maja 2014

- Tylko wzajemny szacunek i tolerancja może spowodować, że wypadków na drogach będzie mniej - apelują do kierowców samochodów warmińsko-mazurscy policjanci zrzeszeni w klubie Knight Riders Chapter. Członkowie olsztyńskiego oddziału klubu przy okazji rozpoczęcia sezonu motocyklowego postanowili podzielić się swoim doświadczeniem i podpowiadają, co zrobić, aby jazda na motocyklu była bezpieczna dla wszystkich użytkowników dróg. Radzą, aby przed pierwszym wyjazdem po zimie zrobić przegląd techniczny motocykla, zwracając szczególną uwagę na stan ogumienia, sprawdzić hamulce oraz układ napędowy. Można też wymienić płyny. Uzupełnić ubiór, a tu przede wszystkim kask.

Jakie zachowania kierowców denerwują najbardziej motocyklistów?To przede wszystkim sytuacje, gdy jadący kierowca samochodu, wyprzedzając inny pojazd, zachowuje się, jakby nie widział zbliżającego się z naprzeciwka jednośladu. - Czasami jadąc motocyklem, muszę zjeżdżać ze swojego pasa ruchu prawie na pobocze, aby samochód jadący z przeciwka mógł dokończyć manewr wyprzedzania i nie rozjechał mnie przy okazji - mówi motocyklista.

A winy motocyklistów?Najczęściej przesadzają z nadmierną prędkością. Bardzo uciążliwe dla kierowców samochodów jest też to, gdy motocykle jadą kilkoma pasami podczas omijania aut zbliżających się powoli do świateł.

I małe podsumowanie, aby jazdy była bezpieczna należy wskazywać się wzajemną tolerancją. Tylko wzajemny szacunek i tolerancja może spowodować, że wypadków na drogach będzie mniej - twierdzi doświadczony motocyklista.