Przegląd prasy

(Nie)bezpieczeństwo ruchu drogowego

7 czerwca 2010

Mniej wypadków, ale więcej śmiertelnych ofiar. Komendant policji w Radomiu Andrzej Chaniecki przedstawił radnym raport dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przyznał, że na poprawę sytuacji ma niewielki wpływ. W ubiegłym roku w Radomiu było 290 wypadków. Zginęło w nich 17 osób, a 329 zostało rannych. W 2008 roku wypadków było o 27 więcej, ale ofiar aż o siedem mniej. - Co zdaniem policji należy zrobić, by było bezpieczniej? - pytał komendanta radny Jakub Kluziński (Kocham Radom). - O ile na przestępczość kryminalną mam ogromny wpływ i mogę pewne sytuacje przewidzieć, to na wypadki drogowe właściwie wpływ mam bardzo ograniczony - tłumaczył się komendant podczas sesji rady miejskiej. - Profilaktykę bezpieczeństwa ruchu drogowego realizujemy w maksymalnym zakresie. Mówimy: jedź wolniej, przechodź przez jezdnię ostrożniej... Włodzimierz Konecki (PO) pytał, ile w mieście jest fotoradarów. - Za mało - odpowiadał Chaniecki. - Ale dla nas to dobrze, bo musiałbym posadzić drużynę do obsługi wytwarzanych przez nie dokumentów. Policja nie działa dla wzbogacenia skarbu państwa, tylko dla poprawy bezpieczeństwa.