Przegląd prasy

Nietrzeźwa i bez uprawnień… jechała zapisać się na kurs prawa jazdy

26 listopada 2015

Nyscy policjanci zatrzymali 50-latkę, która jechała zapisać się na kurs prawa jazdy. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jak się okazało nie był to pierwszy raz kiedy prowadziła samochód będąc pod wpływem alkoholu.

O godzinie 07:00 rano w Goświnowicach, policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującą osobową kią. Mundurowi podczas rozmowy z 50-latką, wyczuli od niej woń alkoholu. Badanie pokazało, że mieszkanka powiatu ząbkowickiego jest nietrzeźwa. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że 50-latka straciła już wcześniej uprawnienia właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Sądowy zakaz miał skończyć się w grudniu. Kobieta tłumaczyła mundurowym, że jechała do Nysy, aby zapisać się na kurs prawa jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w przypadku kiedy osoba była już za to wcześniej karana, grozi nawet do 5 lat więzienia.

Słowa kluczowe pijani kierowcy prawo jazdy