Przegląd prasy

O animozjach, niechęci, przetargach i pojazdach egzaminacyjnych

20 lipca 2012

Redakcja tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS otrzymała poniższy list, polegamy go Państwa uwadze:

13a291cad1e29e25dc998edfeff84aa565499328

(Fot.: PD@N 436-22artex)

^ Krzysztof Sadowski (fot.), sekretarz Pomorskiego Stowarzyszenia Instruktorów Nauki Jazdy, czynny instruktor w OSK Artex z Wejherowa - apeluje:

WORD w Rzeszowie ogłosił wynik przetargu na wynajem samochodów, który to wygrał hundai i20, a za który zapłaci całe... 1 gr miesięcznie. Po Łodzi jest to w ostatnim czasie już drugi taki przetarg, w którym dostawcy pojazdów za symboliczną opłatą wynajmując pojazdy WORD-om, biorąc jednocześnie na siebie całe obciążenie związane z eksploatacją tych pojazdów i nie ukrywając na kogo zostaną przeniesione koszty tego wynajmu. “- Oczywiście liczymy, że szybko przełoży się to na wyższą sprzedaż. Zarówno dla szkół nauki jazdy jak i kierowców. Owszem, podjęliśmy pewne ryzyko finansowe, ale liczymy, że manewr się opłaci” - tłumaczy na łamach dziennika “Echo Dnia” Grzegorz Jastrzębski z firmy Auto-Res, która wygrała przetarg w Rzeszowie.

Jak myślicie, za 2,5 roku w PORD w Gdańsku będzie również organizowany przetarg, to za ile może wygrać pojazd egzaminacyjny i kto za niego zapłaci?

Zastanawiający jest również zapis w Ustawie o Kierujących mówiący o tym że: ”Umowa jest zawierana na okres nie krótszy niż 4 lata” oraz że ”przedmiotem postępowania są pojazdy do przeprowadzenia egzaminów”. Czemu 4 lata?, a nie 3 lub 5 ( w przypadków Super OSK samochody nie starsze niż 5 lat, 5 lub 3 lata związanych z eksploatacją). Otóż oferta firm specjalizujących się w wynajmie długofalowym dotyczy wynajmu na okres 48 miesięcy. Przypadek czy nowy rynek zbytu dla tych firm i możliwość dla WORD-ów nie martwiąc się zapisami w Ustawie o zamówieniach publicznych.

Drodzy Koledzy odłóżmy na bok własne animozje i wspólną niechęć do Siebie i zacz nimi działać razem w ramach PSINJ, lub innych stowarzyszeń zrzeszających OSK, bo wspólnie zapłacimy za pojazdy egzaminacyjne!

Krzysiek