Przegląd prasy

O drogach na Śląsku

23 października 2008

- Na polskich drogach realizujemy obecnie trzy duże programy rządowe: "Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012", "Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych" oraz "Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych" na drogach samorządowych - powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak w Lublińcu. Wiceminister uczestniczył w seminarium poświęconym budowie dróg w województwie śląskim oraz w uroczystości podpisania umów na budowę obwodnic Lublińca i Siewierza. - Rząd premiera Donalda Tuska zdecydował o kontynuowaniu realizacji programu budowy dróg przyjętego przez poprzedników. Jednak do skutecznej realizacji tego programu niezbędne było stworzenie narzędzi, które przyspieszą proces inwestycyjny – powiedział Wiceminister Zbigniew Rapciak. – Obowiązująca już nowa “specustawa drogowa” oraz przyjęte przez parlament ustawy “środowiskowe” i zmiana Prawa zamówień publicznych sprawią, że drogi będą powstawały szybciej – dodał. Podczas spotkania podpisano umowy na budowę obwodnic Lublińca i Siewierza, pomiędzy dyrektorem katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a dyrekcją firmy SKANSKA - wykonawcą inwestycji. Prace na obu obwodnicach ruszą w listopadzie br.