Przegląd prasy

O wymianie samochodów egzaminacyjnych i szkoleniowych

16 maja 2011

3c08a85a0d866c4974c32c82945c0ae16e7277e64791024f221fae559b777d4f9a94f338bcc57b21

(Fot.: 388-16jm i 15)

^ Wiesław Kondej - dyrektor handlowy i jednocześnie dyrektor Oddziału Sprzedaży Flotowej i Wynajmu w POL-MOT Auto Sp. z o.o. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej i studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od roku 2007 tworzył od podstaw dział wynajmu długoterminowego w POL-MOT Auto Sp. z o.o.

Na początku roku WORD Warszawa podpisał umowę o wymianie pojazdów egzaminacyjnych na Skody Fabie, w tym miesiącu w kolejnym ośrodku – WORD w Lublinie przetarg wygrał ten sam model pojazdu. Dla ośrodków szkolenia przygotowano ofertę specjalną. Zapytaliśmy warszawskiego dealera o podsumowanie tych kilku miesięcy współpracy w WORD i z ośrodkami szkoleniowymi. Odpowiedzi udzielił Wiesław Kondej:

Pytanie: Mija trzeci miesiąc realizacji kontraktu na wynajem samochodów pomiędzy POL-MOT Auto a WORD Warszawa. Jak te trzy miesiące współpracy oceniane jest przez POL-MOT Auto?

Odpowiedź: Spodziewaliśmy się sporych kłopotów na starcie naszej współpracy. Czas od rozstrzygnięcia przetargu do terminu dostawy był niezwykle krótki, ale wszystko na szczęście się udało. Pomogła pełna mobilizacja Importera, naszych Kooperantów i Pracowników. W tej chwili jesteśmy po sezonowej zmianie opon. Zrobiliśmy ją w trzech naszych punktach, najbliższych ośrodkom egzaminacyjnym. Staramy się niezwłocznie realizować wszystkie wymagania WORD-u. Mam nadzieję, że druga strona to potwierdzi.

Pytanie: Jak kontrakt z WORD Warszawa przełożył się na sprzedaż samochodów Skoda Fabia w Państwa punktach?

Odpowiedź: Importer wyznaczył nas jako swego wyłącznego przedstawiciela do współpracy ze szkołami i instruktorami nauki jazdy w obszarze warszawskiego WORD-u. I nie chodzi tu o to, byśmy monopolizując sprzedaż pogarszali warunki dla Klientów. Wręcz odwrotnie - dzięki wsparciu od Importera POL-MOT Auto może im zaoferować najlepszy pakiet warunków cenowych i gwarancyjnych. Dzięki zakupom OSK w naszych trzech warszawskich salonach Skody, rzeczywiście odczuwamy wzrost sprzedaży modelu Fabia. Ale dopisują też klienci na inne modele, spoza obszaru nauki jazdy.

Pytanie: Sprzedaż nowych samochodów jest chyba w kraju niższa niż rok temu?

Odpowiedź: Dokładnie odwrotnie niż w naszej firmie. Niedawno oddaliśmy nowe salony Skody w Warszawie i w Kielcach a także poważnie zmieniliśmy system sprzedaży dla firm. Łączny efekt wszystkich tych działań przekroczył nasze oczekiwania. Przy niewielkim spadku sprzedaży Skody w całym kraju, u nas od stycznia do kwietnia nastąpił prawie 40-procentowy wzrost sprzedaży tej marki. W pierwszym momencie wywołało to nawet napięcia w finansowaniu stoków, ale te mamy już za sobą. Zamówienia, które mamy gwarantują, że ten wysoki poziom sprzedaży utrzyma się u nas do końca roku.

Pytanie: Czy w najbliższym czasie przewidujecie Państwo jakieś działania w stosunku do WORD Warszawa i OSK?

Odpowiedź: Staramy się być dobrym i życzliwym partnerem WORD-u, OSK i Instruktorów. Wyodrębniliśmy specjalnych pracowników do obsługi tych, bardzo ważnych dla nas Klientów. Rozwijamy kontakty ze środowiskiem szkół, nauczycieli i egzaminatorów, by lepiej poznać oczekiwania i potrzeby tego środowiska. Staramy się sprawy zgłaszane do nas załatwiać na bieżąco, bez żadnych zaległości. Wstępnie ustaliliśmy termin wymiany 40 szt. Fabii w WORD na październik 2011 roku. Jest to termin zgodny z umową. Nowe samochody wyjadą od nas uzbrojone w opony zimowe. Oczekujemy też na dalsze zamówienia ze strony OSK i Instruktorów. Dobrze skontaktować się z nami wcześniej i zasygnalizować nawet odległy termin planowanej wymiany samochodu. Bardzo skróci to oczekiwanie na żądaną kompletację.