Przegląd prasy

Odszedł nauczyciel i wychowawca - Waldemar Pietraszewski

23 lutego 2016

92f0f39194b4a728ca9454dd1d42f0f194f3daa7

(533-29)

WSPOMNIENIE:

22.02. zmarł Waldemar Pietraszewski. Waldek, mój serdeczny druh, kolega, przyjaciel. Wiem, że tak samo mówi o nim wielu ludzi w całej Polsce. Poznaliśmy się przed wielu laty. Wszystko zaczęło się od próby rozwiązania problemów gnębiących środowisko OSK. Udało nam się, wspólnie z koleżankami i kolegami z Zielonej Góry, ale także z różnych innych części Polski, wiele z nich rozwikłać. Bardzo duża w tym zasługa Waldka. Właściwie to On przekonał mnie do wspólnego działania. Był wielkim pasjonatem wszystkiego co wiąże się z motoryzacją, w tym z kulturą ruchu drogowego. Waldka nie sposób było nie zauważyć, chociaż nie był typem showmana. Inteligentny, błyskotliwy, kreatywny, kompetentny, obdarzony wdziękiem, słuchający rozmówców, uważny, stanowczy, ale też koncyliacyjny, kiedy było to możliwe.

Do końca nie traciłem nadziei, że Waldek da radę, że wyjdzie ze szpitala i po tysiąckroć obgadamy cały świat i powymieniamy się mms-ami z naszymi ukochanymi zwierzakami. Prawie rok temu Waldek odwiózł mnie do Katowic do szpitala na operację. Po wszystkim przyjechał po mnie i przywiózł mnie do naszej Zielonej Góry. Lubiłem z nim jeździć, był bardzo dobrym kierowcą i nigdy nie nudziliśmy się w swoim towarzystwie. Ja niestety nie odbiorę go ze szpitala i już nie porozmawiamy. Choć to słaba pociecha, ale wiem, że zawsze będę mógł odnaleźć Go w rozmowach z bardzo liczną rzeszą jego znajomych, kolegów i przyjaciół. Waldka Pietraszewskiego, jego myśli, dokonań, czasu spędzonego z nim, nie da się zapomnieć

Eugeniusz Kubiś

***

Wyszkolił kilkanaście tysięcy kierowców, w branży był cenionym ekspertem. Zanim został instruktorem nauki jazdy był licencjonowanym rajdowcem. Z pasji dziennikarz. Zrobił wiele by poprawić bezpieczeństwo na drogach. Waldemar Pietraszewski zmarł miesiąc po wypadku, który nie wydarzył się z jego winy. Wypadek wydarzył się blisko miesiąc temu, w sobotę 23 stycznia.

***

Jak poinformował Redakcję tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS Eugeniusz Kubiś

pogrzeb odbędzie się w sobotę – 27 lutego

w Zielonej Górze na starym cmentarzu przy ul. Wrocławskiej.