Od czerwca 2010 r. na terenie całej Polski realizowany był projekt szkoleniowy pn. “Wzrost kompetencji kadry ośrodków szkolenia kierowców”. Relacjonowaliśmy na naszych łamach wszystkie szkolenia stacjonarne: Dzień 1. oraz Dzień 2., prezentowaliśmy wypowiedzi organizatorów, a tu przede wszystkim dyrektorów ośrodków egzaminacyjnych. W skromniejszym zakresie pytaliśmy o opinie uczestników cyklu. Dzisiaj o ocenę realizacji projektu zapytaliśmy Pawła Kapkowskiego, właściciela i instruktora Ośrodka Szkolenia Kierowców “BLUE CAR” z siedzibą w Będzinie.
(Fot.: PD@N 389-50-53)
Pytanie redakcji tygodnika “PRAWO DROGOWE@NEWS”: Uczestniczył Pan w cyklu szkoleniowym (szkolenie stacjonarne Dzień 1./ e-learning /szkolenie stacjonarne Dzień 2.). Jak ocenia Pan realizację projektu. Czy i w jakim zakresie tematyka szkolenia będzie Panu przydatna w codziennej działalności?
Odpowiedź Pawła Kapkowskiego (OSK “BLUE CAR”): Z mojego punktu widzenia takie projekty są bardzo potrzebne. Zakres szkolenia był wszechstronny, poruszał tematy zarówno z zakresu prawa ruchu drogowego, ale również, a może przede wszystkim, podpowiadał jak radzić sobie ze szkoleniem osób z punktu widzenia psychologiczno - dydaktycznego. Podawał proste rozwiązania na sytuacje, które wyglądały na pierwszy rzut oka na bardzo trudne. Ponadto pokazywał jakich nowinek technicznych można używać prowadząc ośrodek szkolenia kierowców. Realizacja projektu była bardzo wygodna, szkolenie e-learningowe odpowiadało mi bardzo, ponieważ mogłem się uczyć w moim czasie wolnym, a o taki w tej branży naprawdę trudno. Dwa dni szkolenia stacjonarnego nie były również żadnym obciążeniem, a dawały szansę na spotkanie wielu ciekawych ludzi związanych z tą branżą pośrednio lub bezpośrednio.
Pytanie: Od przyszłego roku tzw. warsztaty szkoleniowe będą elementem obowiązującym każdego instruktora nauki jazdy. Ustawodawca przewidział dwa dni szkolenia. Jakie są Pana oczekiwania w tym zakresie? Jakie tematy, zagadnienia itd. widziałby Pan podczas zajęć? Z kim chciałby się Pan wówczas spotkać?
Odpowiedź: Oczekiwałbym omówienia zmian w przepisach ruchu drogowego, ale bardzo ważnym elementem takich warsztatów powinna być dyskusja na temat różnego rodzaju niejasności w przepisach. Spotkania takie powinny skutkować interpelacją u ustawodawcy i ewentualnym naniesieniem zmian. Chciałbym się spotkać na takich warsztatach z egzaminatorami, żeby przedyskutować sporne sytuacje na drogach często występujące w czasie egzaminu państwowego, a wynikające właśnie z tych niejasności prawnych.
Pytanie: Ośrodek Szkolenia “BLUE CAR” to idealna propozycja dla wszystkich, którzy pragną zostać kierowcą. Naszym priorytetem jest, aby nasi kursanci odbyli profesjonalny i bezstresowy kurs prawa jazdy, a następnie odnieśli sukces na egzaminie państwowym. Dzięki naszemu doświadczeniu jesteśmy w stanie nauczyć każdego tak, aby bezpiecznie poruszał się w przyszłości samochodem - tak reklamujecie się Państwo? A jak ze zdawalnością?
Odpowiedź: Jesteśmy doświadczonymi instruktorami, więc zdawalność zarówno teoretyczna jak i praktyczna w ośrodku stoi na wysokim poziomie. Dzięki takim szkoleniom jak “Wzrost kompetencji kadry ośrodków szkolenia kierowców” możemy być jeszcze lepsi. Udział w szkoleniu miał na celu podwyższenie naszych kwalifikacji, co przełożyło się na jakość naszych usług i nasz profesjonalizm. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z Zagłębia i okolic do udziału w szkoleniu na kandydatów na kierowców kat. B.
Dziękujemy za wypowiedź
Zapraszamy na stronę Ośrodka Szkolenia Kierowców "BLUE CAR" - www.oskbluecar.pl