Przegląd prasy

Pijacy za kierownicą

1 lipca 2006

Pijanemu zostanie odebrany samochód

39-letniego Marka Z., który pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i uciekł z miejsca wypadku, zatrzymali stołeczni policjanci. Mężczyźnie zostanie odebrany samochód - zapowiada policja.

4,6 lat więzienia dla pijanego kierowcy

Karę czterech lat i sześciu miesięcy więzienia wymierzył sąd w Ostrzeszowie (Wielkopolska) 33-letniemu kierowcy ciężarówki Janowi Sz., który mając 2,9 prom. alkoholu we krwi spowodował śmiertelny wypadek. Karą dodatkową jest zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres sześciu lat - poinformowała PAP w środę pełnomocnik Sądu Okręgowego w Kaliszu ds. kontaktów z mediami, Anna Miklas.

Nietrzeźwi rowerzyści przed sądem

29 letni Robert B., 28 letni Marcin J. i 47 letni Andrzej S. staną przed sądem za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Mężczyzn zatrzymani w Warszawie. Cała trójka stanowiła ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Jazda pod wpływem alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność. Nawet niewielka dawka osłabia koncentrację i opóźnia refleks. Cyklista pod wpływem alkoholu na drodze, to również ogromne niebezpieczeństwo dla niego samego i innych uczestników ruchu.

15-lat więzienia dla pijanego kierowcy

Na karę 15 lat więzienia skazał w czwartek wrocławski Sąd Apelacyjny Macieja Grochowskiego, oskarżonego o jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku, w którym zginęły cztery osoby. Prokurator Leszek Karpina uzasadniał wniosek o surową karę: “Szalał z zawrotną prędkością po mieście bez prawa jazdy i nic nie robił sobie z norm moralnych, prawnych i życia innych. W końcu przez niego zginęła czwórka młodych ludzi. Trudno mówić o tej sprawie bez emocji. Nie ulega wątpliwości, że powinien zostać odizolowany, by zapobiec kolejnym tragediom”. Wyrok jest prawomocny. Sąd wyraził zgodę na publikację wizerunku i danych osobowych mężczyzny.

Komentarz wicepremiera i szefa MSWiA Ludwika Dorna: "Jeśli chodzi o linię orzeczniczą sądów, to jest to przypadek, który w zbyt małym stopniu zadowala społeczne poczucie sprawiedliwości. 82 proc. orzeczeń to wyroki w zawieszeniu. Dla poczucia sprawiedliwości byłoby lepiej dawanie nawet niskich kar, ale nie w zawieszeniu, tylko realnych".

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy