Przegląd prasy

Policyjny happening, ale bez udziału policji

8 kwietnia 2011

60ade7bcdf07d5a56e124b1d6e0eeb9868809cee

(Fot.: PD@N 384-68)

W Olsztynie odbył się szczególny happening przeciwko parkowaniu pojazdów na tamtejszym rondzie. Zaplanowany jako policyjny. “Gazeta pl Częstochowa” przypomina, że to nie pierwszy happening policji w tym mieście. Jak pisze Marek Mamoń zmagania z problemem parkowania na rondzie trwają dokładnie od czasu jego przebudowy tj. od 2008 r. Jest to nie tylko kwestia utrudnień w ruchu, ale szeroko pojętego bezpieczeństwa - informuje wójt Tomasz Kucharski. Podczas akcji, dla przykładu, na koło zaparkowanego na rondzie auta założona zostanie blokada. A zdjęcia zostaną wykorzystane na tablicy informacyjnej umieszczonej w widocznym miejscu Olsztyna. Wydaje się, że wszelkie działania skierowane na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego są istotne, jednak ten happening spotykał się z różnymi opiniami i wątpliwościami. Tytuł omówionego artykułu – “Zamiast wlepiać mandaty policja potrzebuje happeningu”. I ostatecznie - Happening odbył się, ale bez policjantów. Wzięli w nim udział strażnicy miejscy. Autor Mamoń podsumował: Składam mieszkańcom i władzom Olsztyna wyrazy współczucia. Okazuje się, że jeden prześmiewczy felieton tak wstrząsnął częstochowską komendą, że policja pozbawiła olsztynian w piątkowe popołudnie edukacyjnej zabawy.

Ogłoszenie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie - Częstochowska policja nie bierze udziału w dzisiejszym happeningu związanym z nieprawidłowym parkowaniem w Olsztynie. Reakcja na popełniane wykroczenia - w tym na nieprawidłowe parkowanie na olsztyńskim rondzie jest podejmowana w czasie służby przez policjantów z Komisariatu Policji w Poczesnej, przez częstochowską drogówkę oraz posterunku w Olsztynie. Kontrola przestrzegania przez kierowców przepisów dosyczących parkowania będzie w tym zakresie szczególnie nasilona.

Uwaga- nieprawidłowe parkowanie

W przypadkach gdy stróże prawa stwierdzą, że użytkownicy samochodów naruszą przepisy ruchu drogowego, wjeżdżając na ulice wyłączone z ruchu pojazdów, parkując na chodnikach i ulicach, rondach w miejscach niedozwolonych, z znakami zakazującymi zatrzymywania się, sprawcy wykroczeń zostaną ukarani mandatami wynoszącymi od 100 do 500 złotych.