Przegląd prasy

„Poznaj i zrozum ryzyko”. Świadectwo skazanego

6 kwietnia 2016

de016fc53a4f28ddc4bd9df6ccfe605941a1423f

(537-78 fot. KPP Piaseczno)

“Poznaj i zrozum ryzyko”- Służba Więzienna i Policjanci z Piaseczna o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego. To tematy jakie poruszone zostały na spotkaniu w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, przy udziale ponad 100 uczniów. Gościem specjalnym był skazany za jazdę pod wpływem alkoholu Maciek, który szczegółowo opisywał sytuację swoją oraz innych młodych osób obecnie przebywających w zakładach karnych.

“Poznaj i zrozum ryzyko...” to kampania społeczna skierowana do przyszłych i początkujących kierowców, ale również piratów drogowych, którzy zbieranie punktów karnych traktują jako hobby. Wydział Ruchu Drogowego w Piasecznie wspólnie ze Służbą Więzienną już po raz drugi w tym roku przeprowadził takie zajęcia. Tym razem w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie. Podczas spotkania zostały omówione m.in.: przyczyny wypadków drogowych, najczęściej lekceważone przepisy ruchu drogowego, konsekwencje ich łamania oraz sytuacja społeczno-prawna sprawców wypadków, z uwzględnieniem tych, którzy spowodowali wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Materiał filmowy przygotowany w ramach kampanii zawiera świadectwo mężczyzny skazanego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Z-ca naczelnika wydziału ruchu drogowego z Piaseczna asp. szt. Maciej Piotrowski rozpoczynając wczorajsze spotkanie podkreślił, że jedna nieodpowiedzialna decyzja szczególnie młodego człowieka, który staje się sprawcą wypadku drogowego, rzutuje na jego dalsze życie, a konsekwencje takiego wypadku wpływają zarówno na najbliższe, ale i dalsze mu osoby. Naczelnik zwrócił uwagę na odpowiedzialność nie tylko karną, ale i społeczną takich zdarzeń.

W spotkaniu udział wzięło ponad 100 uczniów, a gościem specjalnym był Maciek, który przebywa w jednym z zakładów karnych oraz porucznik Aneta Hernik- Wilkosz reprezentująca służbę więzienną.