Przegląd prasy

Ruszyła kampania „Rok pieszego 2016”

28 stycznia 2016

e0ca2f2fe5699ac02533d43829d1d46f1ce74e9a

(532-52)

Działania "Kontrola drogowa pieszy" jest elementarną częścią kampanii "Rok pieszego". Katowiccy policjanci sprawdzali: czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych lub, czy nie przechodzą jezdni na czerwonym świetle. Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania "Kontrola drogowa pieszy" jest elementarną częścią kampanii "Rok pieszego". Wczoraj policjanci sprawdzali: czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych lub, czy nie przechodzą jezdni na czerwonym świetle. Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niestety po raz kolejny posypały się mandaty. 155 pieszych ukarano  za przechodzenie jezdni w miejscu niedozwolonym, kolejne 43 za przechodzenie przez przejście przy czerwonym świetle. Za popełnione wykroczenia drogowe ukarano mandatami 49 kierujących.

Cykliczne działania funkcjonariuszy podczas akcji ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu oraz na dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Akcje mają poprawć bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

PAMIĘTAJ – apeluje Policja - Bądź dżentelmenem na drodze. Nie postępuj zgodnie z zasadą punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Dziś jesteś kierującym, jutro będziesz pieszym.  Pamiętaj, każdy wypadek to suma różnych zdarzeń. Wielu możesz uniknąć. Ku przestrodze, prezentujemy Państwu fragment filmu "BEZ POWROTU".

Słowa kluczowe piesi/ruch pieszych policja