Przegląd prasy

Sezon motocyklowy można uznać za otwarty

11 kwietnia 2015

Sezon motocyklowy oficjalnie otwarty – informuje portal Policja pl. Gorzowscy policjanci, na czele parady jednośladów, przejechali ulicami miasta. Mundurowi prowadząc kawalkadę kilkuset motocykli przypominali o obowiązku bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. Wyjątkowo łaskawa aura zachęciła gorzowskich motocyklistów do oficjalnego spotkania nad brzegiem Warty. W słoneczną sobotę kilkuset sympatyków jednośladów postanowiło wspólnie przejechać ulicami miasta, by następnie świętować rozpoczęcie tegorocznego sezonu w podgorzowskim Deszcznie. Kawalkada jednośladów przemierzała ulice miasta prowadzona przez policjantów.

Idea motocyklizmu łączy pokolenia. Na czele parady pojawili się motocykliści z wieloletnim doświadczeniem. Tuż obok najmłodsi dzielnie prezentowali swoje maszyny. Wszystkim towarzyszyła radość i pozytywne emocje. Niestety tegoroczny sezon motocyklowy nie rozpoczął się bezpiecznie. Jeszcze przed weekendem w województwie lubuskim doszło do wypadków z udziałem jednośladów. W powiecie wschowskim motocyklista wywrócił się na łuku drogi, uderzając w rolniczy ciągnik. 23-latek z bardzo poważnymi obrażeniami głowy przewieziony został do szpitala. W piątek, w powiecie sulęcińskim inny motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Rannego śmigłowiec przewiózł do szpitala. Niestety tego samego dnia nadeszła informacja, że życia młodego pasjonata jednośladów nie udało się uratować. Zdrowego rozsądku nie starczyło również wszystkim uczestnikom sobotniej parady. W centrum Gorzowa jeden z motocyklistów doprowadził do zderzenia z fiatem. Nieustąpienie pierwszeństwa zakończyło się złamaniem nogi. Z uwagi na naruszenie zasad bezpieczeństwa przez motocyklistę policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, kierując do sądu wniosek o ukaranie.

Tegoroczny sezon motocyklowy właśnie się rozpoczął. Lubuscy policjanci  zapowiadają, że motocykliści podchodzący z lekceważeniem do przepisów ruchu drogowego nie będą mieli taryfy ulgowej. Życząc wszystkim zmotoryzowanym pozytywnych wrażeń z jazdy motocyklem, namawiamy sympatyków jednośladów do rozsądnej i odpowiedzialnej jazdy – apelują policjanci.