Przegląd prasy

„STOP Wariatom Drogowym”

13 kwietnia 2016

53458e85158f0a535b65604eeb57acaffdb196aa

(537-21 fot. policja pl)

Kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach przeprowadzili policjanci z powiatu lubańskiego. Akcję zorganizowano w ramach kampanii "STOP Wariatom Drogowym ". Funkcjonariusze rozmawiali z kierowcami i pouczali ich w związku z drobnymi wykroczeniami, a także rozdawali niebieskie serduszka zapachowe, które zawieszone w samochodzie mają przypominać o bezpieczeństwie. Ci uczestnicy ruchu drogowego, którzy w rażący sposób naruszyli przepisy zagrażając innym kierowcom, otrzymali także mandaty.

W ramach nowej odsłony kampanii pn. "STOP Wariatom Drogowym" na terenie Lubania, Świeradowa-Zdroju, Leśnej i Olszyny policjanci przeprowadzili działania, mające na celu ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.

Jak wszyscy wiemy, nadmierna prędkość, wyprzedzanie “na trzeciego”, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, a także jazda pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to główne przyczyny wypadków drogowych. Mimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli nawołujących do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w dalszym ciągu wielu kierowców nie dba o bezpieczeństwo własne i innych na drodze.

Podczas akcji policjanci rozmawiali z kierowcami i wręczali im zapachowe serduszka, zawierające hasła promocyjne zachęcające do bezpiecznej jazdy i zwracania uwagi na osoby piesze. Funkcjonariusze pouczali także niektórych uczestników ruchu drogowego w związku z drobnymi wykroczeniami. Natomiast ci kierowcy, którzy poruszając się po drogach w rażący sposób naruszyli przepisy powodując swoim zachowaniem zagrożenie dla siebie i innych, oprócz serduszek otrzymali także mandaty.