Przegląd prasy

Szczęśliwie, on stracił prawo jazdy

15 kwietnia 2015

2640b126ee0a8dce0053078a6a9c50dc8c5ab412

(516-6)

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy busa i wyprzedzanie na tzw. trzeciego zostało nagrane na vidorejestratorze puławskiej drogówki. 51-letni kierowca wyprzedzał pojazdy nie upewniając się czy ma odpowiednią widoczność. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

Policjanci puławskiej drogówki patrolowali oznakowanym samochodem marki Alfa Romeo z videorejestratorem trasę z Puław do Kurowa. W pewnym momencie dojeżdżając do wzniesienia pojazd jadący przed mundurowymi gwałtownie zahamował i zaczął zjeżdżać na pobocze. Przyczyną tego manewru było nieodpowiedzialne zachowanie kierującego busem jadącego z przeciwka, który wyprzedzał inne pojazdy nie upewniając się czy ma odpowiednią widoczność. Kierującym busem okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Policjantom przyznał, że spieszył się na pociąg. Za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność podczas wykonywania manewru wyprzedzania - jest on jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowco pamiętaj, aby zmniejszyć zagrożenia na drodze należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze, a manewr wyprzedzania wykonywać wtedy kiedy jesteśmy pewni, że nie spowodujemy zagrożenia w ruchu drogowym. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.