Przegląd prasy

Ten instruktor jest doradcą prezydenta Lublina

27 listopada 2012

ba720729cb2a108dfaa18df39fa5e5468d61dc909395803089f73f5f3a61403a010b71d09d882dd9

(Fot.: PD@N 448-69 i 68)

 

W Lublinie członkom Społecznej Rady Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Miasta prezydent miasta oficjalnie Krzysztof Żuk wręczył powołanie. Rzecz miała się podczas pierwszego oficjalnego spotkania Rady. Na posiedzeniu Rada wybrała ze swojego grona prezydium. Przewodniczącym został Maciej Kulka, instruktor i właściciel ośrodka szkolenia kierowców. Maciej Kulka działa w Stowarzyszeniu Bezpieczna Lubelszczyzna, zajmuje się głównie bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Maciej Kulka mówi: w życiu kieruję się zasadą, że dobro powraca - tak uczyli mnie rodzice. Dlatego od lat angażuję się w działalność społeczną i charytatywną: “Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, “Krewniacy”, “Bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy”. Skutecznie walczę o poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. W Ośrodku Szkolenia Kierowców “KULKA” - rodzinnej firmie, którą prowadzę wraz żoną i rodzicami - uruchomiłem Szkołę Bezpiecznej Jazdy, gdzie kierowcy mogą doskonalić swoje umiejętności. Szczególną opieką otaczamy osoby niepełnosprawne. To dla nich przystosowaliśmy firmę, wyznaczyliśmy specjalne miejsca parkingowe oraz zakupiliśmy odpowiednio przystosowany samochód. Ogromną radość i satysfakcję sprawia mi obserwowanie, jak dzięki nam pokonują własne słabości.

Zależy mi na tym, żeby nasze drogi były bezpieczniejsze. Moim marzeniem jest obudzić się kiedyś rano i usłyszeć w radio, że nikt nie zginął, nie był ranny, że nie zatrzymano ani jednego pijanego kierowcy. Wszyscy musimy na to pracować.

O bezpieczeństwie na drogach mogę mówić na okrągło. To moja specjalizacja, biorąca się z pasji.

(Wypowiedź z dnia 29 lipca 2011 r.)