Przegląd prasy

To już europejski węzeł komunikacyjny

25 października 2008

Z wielką pompą otwarte zostały trzy ostatnie stacje pierwszej linii metra: Stare Bielany, Wawrzyszew i Młociny. Tak więc powstał prawdziwie europejski węzeł przesiadkowy (pętla autobusowa i tramwajowa Młociny). Olbrzymi i nowoczesny węzeł Młociny to osiem peronów dla autobusów (w tym też linie nocne), tramwaje będą miały do dyspozycji sześć peronów. Warszawiacy korzystają już z największego parkingu Parkuj i Jedź w stolicy na 1000 samochodów. Swoje pojazdy mogą tam również zostawiać rowerzyści. Czeka na nich 10 nowoczesnych dwumiejscowych stojaków na rowery. Docelowo będzie ich 100. By przypiąć jednoślad, wystarczy przyłożyć do czytnika ważną kartę miejską, która otworzy zamek. Rower zabezpieczyć będziemy mogli tak samo, jak zapinamy pas w samochodzie. Stojak odblokujemy ponownie, przykładając kartę do czytnika. Jak czytamy w dzienniku “Polska” - cały węzeł Młociny i jego okolice już niedługo czekać może rewolucja. W listopadzie poznamy bowiem wyniki konsultacji na temat zmian komunikacyjnych na Bielanach. Wówczas może dojść do przetasowań na pętli. Być może Zarząd Transportu Miejskiego wyda pozwolenie na zatrzymywanie się na Młocinach autobusów podmiejskich obsługujących m.in. Łomianki, Dziekanów i Izabelin. Pewne są też zmiany czekające nas ok. 2012 roku, kiedy miasto zakończy budowę mostu Północnego. Mieszkańcy Białołęki nie tylko będą zostawiać swoje auta na Park & Ride, ale dojadą do Młocin tramwajem, który między Bielanami a Tarchominem ma kursować co 2 minuty.

Słowa kluczowe komunikacja miejska parkingi