Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

17 kwietnia 2006

Pijany i uzbrojony kierowca

Pijanego (prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu) pracownika agencji ochrony z Ciechanowa zatrzymali w poniedziałek policjanci podczas kontroli drogowej na drodze krajowej nr 7 Warszawa-Gdańsk. Mężczyzna miał przy sobie broń służbową i trzy magazynki pełne amunicji. Za jazdę po pijanemu mężczyźnie grożą dwa lata więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Osoba znana nie jest zwolniona z obowiązku jazdy na trzeźwo

Na cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał Sąd Grodzki w Radomsku znanego aktora Bogdana Ł., oskarżonego o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Dodatkowo sąd zakazał artyście prowadzenia pojazdów przez rok. Ł. ma również zapłacić m.in. 400 zł na rzecz warszawskiego PCK. Sąd uznał, że wina oskarżonego jest ewidentna i to, że jest się osobą znaną, nie zwalnia z obowiązku jazdy na trzeźwo. 1 stycznia tego roku w okolicach Radomska (Łódzkie) policjanci zatrzymali mitsubishi prowadzone przez Bohdana Ł. Auto jechało bez świateł. Funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca jest nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ł. zatrzymano prawo jazdy, a prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia.

Pijany kierowca wiózł dzieci

Blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu 41-letni Mirosław R., który wiózł dzieci ze szkoły w Komarówce Podlaskiej. Będzie odpowiadał za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a być może także za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy. O tym zdecyduje prokurator" - poinformował oficer prasowy Komendy Policji w Radzyniu Podlaskim Dariusz Łukasik.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy