Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

15 stycznia 2006

W 2005 r. na polskich drogach
zatrzymano ponad 192 tys. nietrzeźwych kierowców

- najwięcej od siedmiu lat - alarmuje policja

"To tak jakbyśmy w ciągu jednego roku zatrzymali tyle osób, ilu mieszkańców liczy Toruń, Tarnów, Radom czy np. Kielce" - powiedział PAP w poniedziałek Marcin Szyndler z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że w porównaniu z 2004 r. liczba nietrzeźwych kierowców wzrosła ok. 10 proc. - 18 tys. 671 osób. "Z jednej strony jest to sukces policji, bo udało się zatrzymać tyle osób, które stanowią potencjalne zagrożenie dla innych kierowców, z drugiej strony to porażka, bo tylu Polaków wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ta liczba jest porażająca" - podkreślił Szyndler.

Kierowcę ciężarówki, który miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie zatrzymali policjanci we Wrocławiu - poinformował o tym Artur Falkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Po imprezie nie prowadzę

W środę ruszyła ogólnopolska kampania społeczna "Wyższa Forma Inteligencji - Po imprezie nie prowadzę". Akcja potrwa przez cały karnawał. Kampanię wspiera Komenda Główna Policji.

?Krzyś ? trzeźwy i życzliwy kierowca?

Po raz drugi kielecka drogówka przeprowadzi akcję "Krzyś - trzeźwy i życzliwy kierowca". Dziś i jutro nie będzie jednak wyznaczonych punktów kontroli - kierowców sprawdzać będą policyjne patrole.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy