Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

18 czerwca 2006

Pijany kierowca autobusu

2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca autobusu, który w jechał z Krosna do Tarnowca (Podkarpackie). Mężczyzna został zatrzymany - poinformował Paweł Mięldar z biura prasowego podkarpackiej policji. 50-letni Mieczysław S. prowadził autobus prywatnej firmy przewozowej. Autobusem jechało pięcioro pasażerów.

Nietrzeźwy kierowca próbował wręczyć łapówkę

Dolnośląska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który po spowodowaniu kolizji drogowej nie dość, że chciał wręczyć policjantom łapówkę, to na dodatek domagał się... wydania reszty. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 3 lat więzienia; już stracił prawo jazdy. Natomiast za usiłowanie wręczenia łapówki grozi mu do 10 lat więzienia.

Kierowca zabił

Kompletnie pijany kierowca z 5,5 promila alkoholu we krwi spowodował w czwartek koło Miłomłyna (Warmińsko-Mazurskie) wypadek, w którym zginęła jedna osoba. Jego sprawcą jest 27-letni Krzysztof K., który audi kolegi, zjechał na lewe pobocze drogi i uderzył w drzewo.

Zabił, a teraz ukrywa się

Kierowca opla tigry, który rozbił wóz na Szosie Lubickiej w Toruniu, zabijając dwóch pasażerów, mógł być pijany. Policja wciąż go szuka. Jedyny pasażer tigry, z którym policja ma kontakt - miał ponad 2 promile alkoholu we krwi i według lekarzy był pod wpływem narkotyków. Czy w takim stanie byli także inni podróżni, a zwłaszcza kierowca?

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy