Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

22 października 2006

- Pirat, pijany, recydywista

23-letni pijany kierowca-recydywista uciekał w środę przed policją ulicami zagłębiowskich miast z prędkością dochodzącą do 160 kilometrów na godzinę. Po rozbiciu auta na latarni, rzucił się z pięściami na zatrzymujących go policjantów, dwukrotnie też próbował im uciekać. przestępca zostanie doprowadzony do prokuratora - przedstawione zostaną mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym, niezastosowania się do prawomocnego wyroku sądowego, czynnej napaści i znieważenia funkcjonariuszy policji, a także spowodowania kolizji drogowej. Prokurator najprawdopodobniej będzie też wnioskował o aresztowanie mężczyzny, przed sądem będzie on odpowiadał jako recydywista.

- Bez prawa jazdy i po lewej stronie

Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca fiata 126 p, zatrzymany przez policjantów w Zabrzu. 29-letni mężczyzna najpierw jechał ulicą jednokierunkową pod prąd, a później próbował jechać jedną z głównych arterii miasta lewą stroną. Kierowca malucha nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodów, a maluch nie miał wykupionego obowiązkowego ubezpieczenia. Policjanci zabezpieczyli pojazd na poczet przyszłej kary, a pijany kierowca trafił do izby wytrzeźwień. Policjanci zapowiedzieli, że wystąpią do prokuratury o zastosowanie wobec niego dozoru policyjnego. Grozi mu też kara do 2 lat więzienia.

- Karetką z promilem

Pijany kierowca prowadził wczoraj karetkę pogotowia w Staszowie. Zderzył się na rondzie z innym autem, ale udało mu się dowieźć lekarzy do chorego. Badanie wykazało u kierowcy prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi Krzysztof Skorek z zespołu prasowego KWP. Karetką do szpitala wrócił policjant, kierowca został zatrzymany.