Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

10 grudnia 2006

Pijany kierowca staranował pieszych. W Bydgoszczy pijany kierowca rozpędzonego volkswagena stracił panowanie nad kierownicą i staranował grupę pieszych na chodniku. Trzech mężczyzn trafiło do szpitala.

Sprawca śmiertelnego wypadku uciekał. Po krótkim pościgu policjanci z Legnicy zatrzymali pijanego kierowcę samochodu dostawczego, który w potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku. 61-letnia kobieta nie żyje - poinformowała PAP Anna Farmas z legnickiej policji. "W stosunku do kierowcy będziemy wnosili o areszt i publikację wizerunku. Ponieważ uciekł z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy ofierze wypadku, grozi mu nawet do 12 lat wiezienia" - powiedziała Farmas.

Pijany szofer zabił księżniczkę. Nowe analizy próbek DNA wykazały, że szofer tragicznie zmarłej brytyjskiej księżnej Diany był pod wpływem alkoholu w chwili wypadku - podała BBC. Wyniki badań pobranych po śmierci próbek DNA z ciała kierowcy Henri Paula wykazały, że poziom alkoholu w jego organizmie trzykrotnie przekraczał dopuszczalne we Francji normy. Już wcześniej śledztwo doprowadziło do wniosków, że Paul spożywał alkohol i prowadził samochód z dużą prędkością.

Natychmiast powiadomili Policję. Mokotowscy policjanci zatrzymali kierowcę Nubiry, który miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Nietrzeźwego 46 latka zauważyli inni użytkownicy dróg, którzy natychmiast powiadomili Policję. Piotrowi B. grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy