Na rok do więzienia (oraz 8 lat bez prawa prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych) trafi 30-letni kierowca fiata 126p, który jeździł ulicami, a także po chodnikach Chrzanowa (woj. małopolskie) mając 2,3 promila alkoholu we krwi. Nie miał także prawa jazdy, które utracił wcześniej za jazdę po pijanemu. "To wysoka kara, ale w Chrzanowie skończyła się pobłażliwość dla kierowców, którzy wsiadają do samochodu będąc pod wpływem alkoholu." - powiedział w poniedziałek PAP zastępca prokuratora rejonowego w Chrzanowie Piotr Kosmaty.
Link do źródła: Onet.pl Wiadomości – “Małopolskie: surowa kara dla pijanego kierowcy” - http://wiadomosci.onet.pl/1202936,11,1,0,120,686,item.html oraz “Gazeta Wyborcza – Kraków” – “Kierowca pójdzie do więzienia za jazdę po pijanemu” - http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,3038621.html
Komenda Miejska Policji w Bytomiu – “Idziemy na całość” - ostrzega podinspektor Stanisław Surowiec, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. W Chorzowie i Bytomiu sprawdzany jest nowy sposób na pijanych kierowców: konfiskata samochodu na potrzeby przyszłej grzywny. Dodatkowo stosujemy też dozory policyjne - nawet dwa razy w ciągu dnia i poręczenia majątkowe. U jednego pijanego kierowcy zabezpieczyliśmy sprzęt AGD: wideo, dvd. Idziemy na całość - ostrzega podinspektor. Link do źródła: INTERIA.pl Motoryzacja – “Policja idzie na całość” -
http://motoryzacja.interia.pl/wydarzenia/news?inf=691238