Przegląd prasy

W wydziale komunikacji miało być lepiej

9 sierpnia 2007

Nie poprawia się sytuacja w referacie komunikacji Urzędu Miasta Kielce - ludzie wstają w nocy, aby zapisać się do komitetu kolejkowego. Ulgę miało przynieść zamontowanie nowych stanowisk do rejestracji pojazdów. Boksy już dwa tygodnie temu stanęły w holu obok sali sesyjnej, ale stanowiska nie działają. Jak tłumaczył we wtorek "Echu Dnia" dyrektor Król, firma, która miała je zainstalować, ma wolny termin dopiero w połowie sierpnia, a pracowników do obsługi komputerów można zatrudnić od września. Dlatego cztery nowe okienka mają ruszyć dopiero od 3 września. Tymczasem coraz więcej urzędów w kraju wprowadza rejestrację obywateli na telefon i przez internet, np. w Zielonej Górze, aby nie musieli stać w wielogodzinnych kolejkach, w Częstochowie wydłużono czas pracy do 20. Wyznaczany jest termin przyjęcia oraz godzina.