Przegląd prasy

Wspólnie ze Słowakami

16 lutego 2007

Minister Transportu Jerzy Polaczek spotkał się w siedzibie resortu z Ministrem Transportu Poczty i Telekomunikacji Słowacji Lubomirem Vażnym. Podczas spotkania Ministrowie omówili najważniejsze kwestie współpracy w dziedzinie transportu, w tym dotyczące budowy drogowej infrastruktury transportowej oraz organizacji kolejowych przewozów towarowych przez przejście graniczne Zwardoń-Skalite. Przedyskutowane zostały również sprawy związane z kontynuacją działań dotyczących utworzenia drogowego szlaku komunikacyjnego Kowno-Debreczyn i jego ewentualnego przedłużenia na południe Europy do Rumunii i Bułgarii, uwzględniając przystąpienie tych krajów do UE od 1.01.2007 r.

Słowa kluczowe drogownictwo Słowacja