Przegląd prasy

Wzięli stojak od miasta

15 lipca 2010

Warszawa, staje się coraz bardziej prorowerowa. Coraz gęściej pojawiają się stojaki rowerowe.To efekt akcji “Weź stojak od Miasta”. Przez cały maj były zbierane zgłoszenia, pośród prawie 60 komisja, w skład której weszli przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy, Gazety Wyborczej - współorganizatora Miesiąca Rowerowego w Warszawie oraz środowisk rowerowych, wybrała 20 lokalizacji, w których zostaną zamontowane stojaki rowerowe. Ustawiane stojaki maja kształt odwróconej litery “U”, preferowane przez rowerzystów i organizacje prorowerowe. Można do nich bezpiecznie i wygodnie przypiąć rower.

Dzielnica Śródmieście już od 3 lat konsekwentnie rozpowszechnia bezpieczne stojaki rowerowe. Obecnie istnieje już 50 parkingów dla rowerów. Wszystkie lokalizacje są konsultowane z mieszkańcami, rowerzystami. To właśnie oni wskazują, gdzie brakuje miejsc do parkowania rowerów. Pełen wykaz parkingów można zaleźć na stronie dzielnicy Śródmieście www.srodmiescie.warszawa.pl W pracach nad stojakami rowerowymi biorą udział: dzielnica Śródmieście, Zarząd Terenów Publicznych, Wydział Transportu Rowerowego i Komunikacji Pieszej Biura Drogownictwa, Stowarzyszenie Zielone Mazowsze.

9a146456fe46bdf7ed3539369a9c2600b0599666

(Fot.: PD@N 351-9um)^Rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk zapowiada, że w kilku miejscach stojaki pojawią się "na dniach", a wszystkie do końca wakacji. Przed restauracją Lorelei (ul. Widok 8) pojawiły się pierwsze stojaki rowerowe w ramach akcji “Weź stojak od Miasta”. To pokłosie Miesiąca Rowerowego w Warszawie.