Przegląd prasy

Zapytaliśmy. Zobacz ich życzenia na 2013 rok. A Twoje? Dołącz

31 grudnia 2012

Przedstawicieli grup pracujących i działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego zapytaliśmy o ich życzenia na 2013 rok. Odpowiedzi, które otrzymaliśmy publikujemy poniżej (kolejność według ich nadsyłania). Pytaliśmy o jedno życzenie. A Państwo? Jakie byłoby Wasze jedno życzenie? Wpisujcie się w zakładce “DODAJ KOMENTARZ”.

Drodzy uczestnicy ruchu drogowego,

Chciałbym, aby nadchodzący rok obfitował w jeszcze większą liczbę tak potrzebnych inicjatyw, które edukują i kształtują wyobraźnie uczestników ruchu drogowego. Promując i inicjując, od wielu lat, szereg kampanii społecznie użytecznych, które zwiększają bezpieczeństwo na drogach, życzę sobie i Państwu, by w Nowym Roku oraz w latach kolejnych systematycznie malała liczba wypadków drogowych i ich ofiar.

Andrzej Wojciechowski

Dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego

Życzenia dla osób związanych z brd:

Życzę zakończenia w 2013 roku nowelizacji przepisów dot. problematyki ruchu drogowego i stabilności tych przepisów na kolejne lata.

Andrzej Palczewski

Dyrektor Automobilklubu Polski

Jako dziennikarz motoryzacyjny mam przyjemność testować samochody. W mijającym roku przejechałem nimi ponad 33 tys. kilometrów po polskich i europejskich drogach. W tym czasie nie miałem żadnej kontroli drogowej, nie zdobyłem punktów karnych, nie zrobiono mi zdjęcia z fotoradaru, nie uczestniczyłem w kolizji czy wypadku. I takiego roku 2013 życzę wszystkim kierowcom. Jedźcie bezpiecznie!

Maciej Kalisz, prezes Fundacji

Na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Wszystkich Uczestników Ruchu Drogowego “Jedź Bezpiecznie”

Witam,

Wszystkim życzę spokoju, stabilizacji - dobrego i jasnego - prawa, zadowolenia ze swojej pracy nie tylko materialnego, lecz również satysfakcji z dobrze wykonanej pracy, a  szczególnie zdrowia, gdyż ono gwarantuje przetrwanie wszystkiego. Ponadto, aby  slogan BRD stał się faktem w działaniu, a nie tylko  dyżurną "zapchaj dziurą"  usprawiedliwiającą  wszelkie dobre i złe zmiany.

Tego życzę Wszystkim, którym jeszcze na czymś zależy.

Marek Górny, specjalista ds. szkolenia, autor

Jeśli życzenie ma być jedno, to ja życzę wszystkim: poczucia nowoczesnego patriotyzmu, charakteryzującego się starannością i profesjonalizmem w pracy, by polskie środowisko odpowiedzialne za kształtowanie bezpieczeństwa na drodze stało się przykładem dla naszych sąsiadów i reszty Europy :)

Tomek Kulik, Automobilklub Polski

Witam! W nadchodzącym roku życzę nam wszystkim by pracownicy ministerstwa infrastruktury tworzący prawo o ruchu drogowym byli bardziej nastawieni na słuchanie środowisk szkoleniowych, bo wtedy tworzone prawo będzie przyjazne i skuteczne, a przede wszystkim nie trzeba go będzie nieustannie nowelizować.

Kolegom ze szkół jazdy, instruktorom, właścicielom życzę dużo cierpliwości, bo chyba ona będzie nam najbardziej potrzebna?

Pozdrawiam Maciej Kulka, instruktor, właściciel osk w Lublinie

 

W nadchodzącym Nowym Roku 2013 życzę wszystkim przewoźnikom drogowym dużej ilości jak najlepszych frachtów, przede wszystkim w dobrych cenach. Natomiast kierowcom zawsze szczęśliwych powrotów do domu.

Ryszard Stodolny, Dyrektor ds. szkoleń

Ogólnopolski Związek  Pracodawców Transportu Drogowego, Stobno k/Piły

Życzę wszystkim i sobie mądrego ustawodawstwa abyśmy wszyscy mogli spokojnie pracować. Pozdrawiam

Sarna Bogdan, Szef Szkoły Kierowców ,,SARBO"

Wszystkim instruktorom, trenerom, egzaminatorom, policjantom, strażakom, strażnikom miejskim życzę, aby potrafili z uśmiechem wykonywać swój zawód i 2013 ROK potraktowali jako szczęśliwą 13-tkę.

Piotr Wojtasik właściciel AKADEMII JAZDY ZEBRA

 

Życzę wszystkim koleżankom i kolegom spełnienia nie tylko marzeń o normalności w naszej codziennej pracy, ale o spełnieniu prawa do równoprawnego traktowania OSK w zakupach czy wynajmowaniu na jednakowych zasadach z WORD samochodów szkoleniowych. Jest to ważne nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale utwierdziłoby nas w przekonaniu, że żyjemy w PAŃSTWIE, w którym nie tylko obywatele są równi, ale również i przedsiębiorcy - co obecnie nie jest tak oczywiste.

Wojciech Szemetyłło PFSSK

Oprócz standardowych życzeń: szczęścia, zdrowia i pomyślności życzę wszystkim pracującym w Szkole Jazdy ENIGMA instruktorom i instruktorkom pogody ducha, “rozumnych” kursantów i tylu powrotów z jazd szkoleniowych ilu wyjazdów na nie, oraz aby ten nowy 2013 rok nie był gorszy od ustępującego.

Artur Pluta, “ENIGMA” - www.enigma.kielce.pl

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku pragnę złożyć wszystkim pracownikom Inspekcji Transportu Drogowego oraz ich Rodzinom, a także naszym partnerom z innych instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym najszczersze życzenia ciepłych, spokojnych i przepełnionych radością chwil spędzonych w gronie najbliższych. Niech Nowy Rok umożliwi realizację planów zawodowych oraz przyniesie wiele sukcesów w życiu prywatnym.

Bezpiecznych podróży w 2013 roku.

Tomasz Połeć, Główny Inspektor Transportu Drogowego

 

Szanowni Państwo,

w Nowy 2013 Rok wchodzimy z niemałym dorobkiem roku 2012. Dla rozwoju infrastruktury to było 12 wyjątkowych miesięcy. Zbudowaliśmy ponad 700 km nowych dróg, najwięcej w historii współczesnego drogownictwa. Dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyniku, składam życzenia, by nowy rok był pracowity ale wypełniony satysfakcją z pełnionych obowiązków.

Z poważaniem

Urszula Nelken, Rzecznik Prasowy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Na Nowy Rok 2013, życzę swoim koleżankom i kolegom z branży oraz sympatykom Federacji dobrego zdrowia, sukcesów w wypełnianiu życiowych zadań, bezpiecznym dróg w czasie wykonywania zawodu, a także w czasie prywatnych podróży.

Życzę Wam również, aby doświadczenie życiowe i zawodowe sprzyjało szczęściu i było pomocą w podejmowaniu codziennych wyzwań.

Krzysztof Szymański

Prezes PFSSK

 

Z okazji Nowego Roku, w imieniu całego zespołu

Wydawnictwa Grupa IMAGE życzymy Państwu wszelkiej pomyślności

w sprawach osobistych i zawodowych, szczęścia bliskich i szacunku partnerów.

Wyrażamy nadzieję, że nasza dotychczasowa współpraca będzie w nowym

roku owocnie kontynuowana i znajdzie nowe możliwości rozwoju.

Z wyrazami szacunku

Prezes zarządu Witold Wiśniewski, Redaktor naczelny Wojciech Rosiecki