Przegląd prasy

Zdawalność za pierwszym razem - 28,6%

9 lipca 2012

 

7c347aadc60c70f65256900751aff137b06005f9

(Fot.: PD@N 435-46word)

 

28,6 procent - tyle wynosi zdawalność, za pierwszym razem, egzaminu na prawo jazdy w Kielcach. - Plasujemy się w środku stawki - zauważa dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Czesław Dawid.Potwierdza to raport Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Świętokrzyskie zajęło w nim 9. miejsce. Najłatwiej zdać egzamin w województwie podlaskim (37,8 proc. zdawalności) i mazowieckim (35,2 proc.), najtrudniej w zachodnio-pomorskim (24,6 proc.) oraz pomorskim (25,7 proc.). - Nasz wynik jest zbliżony do średniej krajowej, więc żadnych powodów do bicia na alarm - że jest za łatwo czy za trudno - raczej nie ma. Tym bardziej że dużej różnicy w porównaniu z ubiegłymi latami nie widać. Nasza zdawalność z roku na rok utrzymuje się zresztą na zbliżonym poziomie - zapewnia Czesław Dawid. Spośród poszczególnych miast, w których działają ośrodki przeprowadzające egzaminy, najwyższą zdawalnością za pierwszym podejściem może się pochwalić Ostrołęka - 46 proc., Z kolei najniższą ma Łódź, gdzie oblewa aż 77,4 proc. kursantów. Zdawalność egzaminu teoretycznego w Kielcach wynosi natomiast ok. 78 procent i również nie odbiega znacząco od średniej krajowej - donosi “Gazeta pl Kielce”.

Słowa kluczowe egzamin na prawo jazdy WORD