Przegląd prasy

Zmiany kadrowe w PWPW

23 stycznia 2016

W Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. nastąpiły zmiany kadrowe. I tak w dniu 11. stycznia minister skarbu mianował nowego prezesa, został nim Piotr Woyciechowski. Przypomnijmy PWPW to spółka państwowa, która m.inn. drukuje banknoty, banderole akcyzowe, znaczki pocztowe, ale też drugi praw jazdy, dowody rejestracyjne, blankiety dowodów osobistych i książeczki paszportowe.

W 1992 r. Wojciechowski, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, kierował wydziałem studiów gabinetu ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza, był wiceszefem komisji likwidacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych (likwidatorem WSI byłAntoni Macierewicz). W listopadzie 2015 powołany na funkcję doradcy zarządu PWPW. Piotr Woyciechowski zasiadał w radach nadzorczych państwowego holdingu Nafta Polska i spółki Post Media Serwis, kontrolowanej przez Pocztę Polską. Był też prezesem Naftor - spółki ochroniarskiej należącej do państwowejfirmypaliwowej OLPP. Publicysta czasopism: “WPROST”, “Gazeta Polska Codziennie” oraz “Do Rzeczy”.

Jak dowiadujemy się z niepotwierdzonych źródeł z funkcji dyrektora Pionu Produktów i Usług Identyfikacyjny odwołany został wieloletni pracownik Tadeusz Wachowski. Na funkcję powołany wiosną 2011 r. W zakresie odpowiedzialności dyrektora pozostawało m.inn. przygotowanie, wdrożenie i funkcjonowanie systemu teleinformatycznego WORD, profilu kandydata na kierowcę (PKK).