Przegląd prasy

Zwierzęta w podróży

21 czerwca 2006

Kolejny partner akcji "Zwierzak bezpieczny w podróży". Celem akcji jest propagowanie odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, zwłaszcza podczas jazdy samochodem i informowanie o bezpiecznych metodach przewożenia zwierząt domowych.

“Zwierzak bezpieczny w podróży” – celem akcji jest ułatwienie kierowcom transportu zwierzat, a przede wszystkim zwiększenie ich (i kierowcy) bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Najlepiej do przewożenia domowych zwierzaków nadają się samochody typy kombi lub van. Można wtedy przewozić zwierzę w specjalnie przygotowanej przestrzeni bagażowej, wyłożonej matą ochronną, która zapewnia psu dobrą przyczepność. Jeżeli nie mamy tego typu samochodu, możemy posadzić psa na tylnym siedzeniu i przypiąć go specjalnymi pasami bezpieczeństwa. Małe zwierzęta, np. koty lub króliki, możemy przewozić w specjalnym transporterze, umieszczonym na tylnej kanapie auta i przypiętym pasami bezpieczeństwa. Jest on wykonany z plastiku, dzięki czemu jest lekki.

Ze zwierzętami, które cierpią na chorobę lokomocyjną, przed dłuższą podróżą wskazana jest wizyta u weterynarza. Na trzy godziny przed planowana jazdą nie należy karmić zwierząt a w czasie podrózy trzeba zapewnić im dopływ świeżego powietrza.