Ekspert wyjaśnia

Co obejmuje ubezpieczenie fotelika do przewozu dziecka?

31 lipca 2016

f7e87cf44dce88870ae06e5715c4f65b8e0ac315

(543-73 fot. Gothaer TU SA)

Pytanie:Co tak naprawdę obejmuje ubezpieczenie casco fotelika i NNW dziecka?

Odpowiedź:Ubezpieczenie zapewnia ochronę dziecka w przypadku nieszczęśliwego wypadku (suma ubezpieczenia NNW wynosi 10 tys. zł) oraz chroni fotelik dziecięcy przewożony w pojeździe. Zakres ochrony obejmuje: świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu dziecka, będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku, uszkodzenie lub zniszczenie fotelika dziecięcego powstałe w wyniku kolizji, kradzież fotelika wraz z pojazdem.

Pytanie:Czy stłuczka na parkingu jest kolizją?

Odpowiedź:Zgodnie z definicjami zawartymi w OWU kolizja jest zdarzeniem drogowym, które spełnia łącznie trzy warunki. Po pierwsze w wyniku zdarzenia powstała szkoda w pojeździe. Po drugie: ubezpieczone dziecko było prawidłowo zapięte w foteliku. Po trzecie: zdarzenie drogowe zostało potwierdzone przez policję.

Pytanie:Czy ubezpieczenie NNW dziecka obowiązuje wyłącznie, gdy dziecko przebywa w samochodzie?

Odpowiedź:Nie. Ubezpieczenie obejmuje ochroną dziecko także poza pojazdem, 24 h/dobę na terenie Polski oraz całej Europu. Polisa działa 12 miesięcy i jest aktywowana w prosty sposób (wystarczy podać imię, nazwisko i PESEL dziecka).

Odpowiedzi udzielił ekspert: Anna Materny, Dyrektor Biura Produktów Detalicznych Gothaer TU SA

Grupa Gothaer to jedna z największych i najstarszych grup ubezpieczeniowych w Niemczech.

Działa na rynku od ponad 200 lat i może pochwalić się zaufaniem 3,4 mln Klientów.

Gothaer w Polsce: W ciągu 20 lat obecności w Polsce, Gothaer TU S.A. (dawniej PTU S.A) stał się jednym z większych towarzystw ubezpieczeniowych w naszym kraju. W 2014 roku znalazł się w pierwszej dziesiątce majątkowych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Gothaer TU S.A. świadczy ubezpieczenia zarówno Klientom indywidualnym, jak i korporacyjnym. W szerokiej ofercie towarzystwa znajdują się takie produkty jak: ubezpieczenia komunikacyjne, mieszkaniowe, osobowe, turystyczne oraz rolne. Firma oferuje także kompleksowe rozwiązania ubezpieczeniowe dla sektora MŚP oraz Klientów korporacyjnych. Gothaer TU S.A. nieustannie się rozwija, stawia na innowację i rozbudowuje wachlarz usług.I tak, jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce stworzył specjalne programy ubezpieczeniowe dedykowane elektrowniom wiatrowym i fotowoltaicznym.

Źródło GOTHAER TU SA