24 kwietnia br. (piątek) o godzinie 11.00 rozpocznie się kolejne - z popularnego cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Gośćmi będą: Maria Dąbrowska-Loranc i Anna Zielińska z Polskiego Obserwatorium Ruchu Drogowego w Instytucie Transportu Samochodowego. Pytanie tytułowe: „Czy polscy kierowcy jeżdżą bezpieczniej? - wyniki badań ITS”. Dyskusję poprowadzi Bożenna Chlabicz.
Raport. Przedmiotem rozmowy będą analizy opublikowanego w bieżącym roku najnowszego raportu projektu „Trendline road safety project Europe” podsumowującego wyniki badań w Polsce. Przypomnijmy - przywołane opracowanie stanowi część europejskiego projektu „Europejskie badania w celu wyznaczenia wskaźników efektywności działań w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego” i prezentuje kluczowe wskaźniki (KPI) dotyczące m.in. prędkości, trzeźwości kierowców oraz stosowania pasów bezpieczeństwa. Jak podkreśla Krajowa Rada BRD wyniki pokazują, że Polska osiąga bardzo dobre rezultaty w zakresie trzeźwości kierowców i ograniczenia korzystania z telefonu podczas jazdy, natomiast wyzwaniem pozostaje przestrzeganie ograniczeń prędkości, szczególnie w obszarach miejskich.
Organizatorami cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ są: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny oraz redakcja PRAWA DROGOWEGO@NEWS i portalu L- INSTRUKTOR.
Link do raportu POBRD [kliknij] (fot. Grupa IMAGE)