Ogłoszenia

Dajmy szansę Frankowi!

29 czerwca 2017

Dajmy szansę Frankowi!

Nasz Kolega, instruktor i egzaminator, Grzegorz Matuszewski z Gostynina, potrzebuje wsparcia. Franek, jego syn, ma szansę odzyskać zdrowie. Został zakwalifikowany do programu terapeutycznego, który przynosi dobre efekty. Problem w tym, że nikt go nie finansuje. Przeczytajcie, prosimy, prośbę rodziców, zastanówcie się, czy możecie pomóc. Każda, nawet niewielka kwota to nadzieja dla Franka. Trzymamy za niego kciuki i przyłączamy się do grona tych, którzy udzielają mu wsparcia.

Franciszek Matuszewski urodził się 22 grudnia 2005 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku lędźwiowo-piersiowym kręgosłupa, poważną wadą układu nerwowego, która spowodowała uszkodzenie układu moczowego oraz niedowład kończyn dolnych. Obecnie, dzięki ciągłej rehabilitacji i leczeniu, nasz syn rozwija się prawidłowo, lecz skutek choroby jest na tyle poważny, że Franek porusza się na wózku inwalidzkim i wymaga ciągłej opieki wielu specjalistycznych poradni.

Aktualnie Franek ukończył szóstą  klasę  szkoły podstawowej. Ma 11 i pół roku. W dniu 6 czerwca 2017 roku został zakwalifikowany do eksperymentalnej terapii leczenia MSC. Terapia leczenia komórkami macierzystymi  takiego schorzenia daje niesamowite efekty. Jest realizowana w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie pod okiem Pani dr Magdaleny Chrościńskiej-Krawczyk. Jedyną wadą terapii jest cena.

Terapia nie jest dofinansowana i rodzice muszą pokryć całkowity koszt. Jedno podanie komórek kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. Na początek potrzebne jest pięć podań. By sprostać wymaganiom finansowym, zdecydowaliśmy się prosić Państwa o pomoc. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” umożliwia gromadzenie środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Aby to uczynić wystarczy dokonać wpłaty na wskazane poniżej konto, z wyszczególnieniem w tytule imienia i nazwiska dziecka oraz jego numeru.  

Za przekazane środki bardzo serdecznie dziękujemy.

Wdzięczni rodzice Mariola i Grzegorz Matuszewscy

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 12503 Matuszewski Franciszek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia