Ogłoszenia

Twój 1% podatku dla Franka

27 kwietnia 2021

Twój 1% podatku dla Franka
(fot. ze zbiorów prywatnych)

Termin rozliczenia podatku dochodowego – PIT za rok 2020 coraz krótszy. Redakcja zwraca się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku Frankowi Matuszewskiemu. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, która od lat opiekuje się chłopcem znajduje się w wykazie organizacji, które mają prawo do otrzymywania tego 1%. Otwórzmy serca – dajmy szansę na szczęśliwszą przyszłość.

Dane szczegółowe:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"

KRS 0000037904

Cel szczegółowy: Franciszek Matuszewski 12503

         Fundacja Dzieciom prowadzi Program „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”. Jego przewodnią ideą jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Inicjatorem Programu „Zdążyć z Pomocą” był prof. Zbigniew Religa, który pozostaje ich Patronem. Wspiera ich także Beata Tyszkiewicz jako Prezydent Wspólnoty „Zdążyć z Pomocą”. Fundacja ma ponad 38 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Fundusze są przekazywane na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby. W tej grupie znajduje się Franciszek Matuszewski.

Ps. Księgowość Fundacji prosi: Dla szybszej weryfikacji i księgowania wpłat bardzo prosimy nie wpisywać zdrobnień ani słów odmienionych przez przypadki jak również słów: dla, na, leczenie, rehabilitacja itp. Prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.