Przegląd prasy

Maciej Wroński. Nam wszystkim życzę…

31 grudnia 2016

Maciej Wroński. Nam wszystkim życzę…
Maciej Wroński, ekspert z zakresu prawa drogowego, Prezes Związku Pracodawców TLP

Wszystkim czytelnikom Tygodnika PD@N chciałbym przede wszystkim życzyć, aby Nowy 2017 Rok był rokiem normalnej pracy i aby tej pracy było dużo więcej niż w 2016 roku. 

Przez normalność rozumiem stabilne warunki bez ciągłych zmian prawa, bez zmieniających się o 180 stopni jego interpretacji oraz bez zwiększania obciążeń pracodawców i pracowników daninami publicznymi. Stabilne warunki to także sprawne działanie instytucji publicznych, od których jesteśmy uzależnieni: od urzędów poczynając na służbie zdrowia kończąc. Stabilność to także utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju gospodarczego.

Z kolei dużo pracy powinno być związane ze zwiększeniem zainteresowania młodzieży uzyskaniem prawa jazdy i zawodem kierowcy. Oznaczałoby to więcej pracy dla instruktorów, egzaminatorów i wszystkich, którzy uczestniczą w procesie uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami. Takie zmiany na rynku, oznaczałyby także większe zyski dla przedsiębiorców prowadzących OSK, OS-y i ODTJ oraz możliwość utrzymania się mniejszych WORD-ów. A więcej absolwentów kursów zakończonych egzaminem państwowym lub testami kwalifikacyjnymi, to z kolei dobra nowina dla przedsiębiorców wykonujących przewozy drogowe, dla których brak kierowców jest jedną z głównych barier rozwoju ich firm.

Nam wszystkim życzę także, aby coraz bardziej zaostrzająca się walka polityczna w Polsce nie miała wpływu na naszą codzienność. Aby wszelkie spory pozostawały na ulicy Wiejskiej w Warszawie oraz w mediach, bez paraliżowania Państwa polskiego i bez wciągania nas w te kłótnie. 

I wreszcie ostatnie życzenie, abyśmy byli dla siebie i innych znacznie bardziej życzliwi. Uśmiech, wyrozumiałość i empatia to cechy, których nam Polakom troszeczkę brakuje. Spróbujmy w Nowym 2017 roku się zmieniać na lepsze, zaczynając od siebie, a nie od innych.

Maciej Wroński, ekspert z zakresu prawa drogowego,

Prezes Związku Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”

(fot. J. Michasiewicz)

Słowa kluczowe PRAWO DROGOWE@NEWS tygodnik