Statystyka

57% / 40% / 3%. Właśnie dlatego rozmawiajmy

22 czerwca 2021

57% / 40% / 3%. Właśnie dlatego rozmawiajmy
(22.6.2021 r., sonda tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS - 1499 respondentów) (grafika PD@N)

Czy tzw. jazdy doszkalające z osobą towarzyszącą powinny być ustawowo dopuszczone? Z grona 1499 respondentów otrzymaliśmy odpowiedzi: 57% TAK, 40% NIE i 3% NIE MAM ZDANIA. Właśnie dlatego rozmawiajmy.

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało i poinformowało o niezwykle ważnych, przecież zapowiadanych zmianach w systemie szkolenia kandydatów na kierowców. Zanim powstanie właściwy projekt, zanim trafi do Sejmu, Senatu RP i tam będzie procedowany mamy czas, aby głośno wyrażać opinie. Instruktorzy nauki jazdy, właściciele ośrodków szkolenia zdecydowanie są zainteresowani projektami. Widzimy to w statystykach mediów społecznościowych. Uzasadnia to uwaga jaką poświęcają publikowanym newsom. Na łamach tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS od dłuższego czasu aktywna jest sonda – zadaliśmy pytanie: Czy tzw. jazdy doszkalające z osobą towarzyszącą powinny być ustawowo dopuszczone? Odpowiedzi udzieliło 1448 respondentów. 823 osoby odpowiedziały – TAK, 582 – NIE, a 43 – NIE MA ZDANIA.

Według stanu na dzień dzisiejszy (1499 respondentów)

– 57% uczestników ankiety jest za ustawową regulacją tzw. jazdy z osobą towarzyszącą, to odpowiedzi TAK,

– 40% mówi NIE,

– 3% - NIE MA ZDANIA.

(22.6.2021 r., sonda tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS - 1499 respondentów) (grafika PD@N)

Jak widzimy z naszej sondy nie ma jednoznaczności w ocenach, nieco zaskakuje ilość popierających to rozwiązanie (+17%).

Czekamy na dalsze oceny, wypowiedzi. Właśnie dlatego rozmawiajmy.

W najbliższy czwartek – 24. czerwca odbędzie się kolejna debata on-line w cyklu DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ. Do rozmowy zaprosiliśmy: naukowców, prawnika, ekspertów brd, instruktorów nauki jazdy, egzaminatorów, policjanta. Naszych Czytelników prosimy o zadawanie pytań – ślijcie je na adres: tygodnik@prawodrogowe.pl lub redakcja@l-instruktor.pl.

ZAPRASZAMY [kliknij]