Ekspert wyjaśnia

Stare i nowe zasady egzaminowania

Autor: PRAWO DROGOWE@NEWS

24 listopada 2005

Pytanie nr 1: Jak to jest? Jak mam już kurs za sobą, dwie próby zdania egzaminu praktycznego też, a powiedzmy że nie uda mi się zdać egzaminu do 10 stycznia 2006 roku. Co wtedy??? Zdaję na nowych zasadach czy jeszcze na starych, jako że zacząłem, gdy obowiązywały stare przepisy???

Pytanie nr 2: Może ktoś wie, czy za obecność instruktora podczas egzaminu będzie płacił zdający, czy może szkoła jazdy wliczy to sobie w cenę kursu?

Odpowiedź 1: Wydaje się, że po nowemu, bo nie sądzę, żeby w ośrodkach egzaminowania "trzymali" dwa place do egzaminowania...

Odpowiedź 2: A co do instruktora w czasie egzaminu to uważam, że to powinno być dodatkowo płatne. Bo gdyby było w cenie kursu to po pierwsze kurs musiałby być droższy, a po drugie, jaką masz gwarancję, że zdasz za pierwszym podejściem?? A co z osobami, które będą zdawały po kilka razy? Kto by za to zapłacił? Przecież instruktor też ma jakiś swój czas pracy i żeby iść do kogoś na egzamin musi mieć dla tej osoby czas. A tak w ogóle to egzamin będzie nagrywany od początku do końca, więc w razie jakichkolwiek wątpliwości będzie można go odtworzyć, więc po co Ci ten instruktor w samochodzie w czasie egzaminu?

Odpowiedzi udzielono na podstawie listu do redakcji

Źródło PRAWO DROGOWE@NEWS