Ekspert wyjaśnia

Uwaga, w samochodzie pies

7 czerwca 2009

Pytanie: Mój pies bardzo nie lubi jeździć samochodem. Pewnie dlatego, że autem zwykle wożę go do weterynarza. Latem będę chciała z nim wyjechać na dłużej. Jak go przygotować do podróży? Wioletta z Gdańska, czytelniczka “Pani Domu”

Odpowiedź: Jeśli pies rzadko jeździ samochodem, a podróż zwykle kończy się dla niego czymś nieprzyjemnym, powinna Pani spróbować to zmienić.

Z autem należy oswajać zwierzaka stopniowo. Może Pani np. wsiąść do samochodu i zawołać psa. Gdy odważy się wejść do środka, trzeba go nagrodzić. Nie wolno przytrzymywać go, gdy zechce wysiąść! Na początku przejażdżki autem powinny być krótkie i najlepiej, aby zwierzakowi kojarzyły się miło. Należy kupić specjalne szelki, którymi przypnie Pani psa w aucie. Małego pieska najlepiej przewozić w transporterze. W dłuższą podróż koniecznie trzeba zabrać Se sobą wodę i miseczkę. Co dwie godziny należy się zatrzymać, wyprowadzić zwierzaka i dać mu pić.

Odpowiedzi udzieliła: Kamilla Schönthaler

Słowa kluczowe zwierzęta w pojeździe
Źródła „Pani domu” – „Gdy pies nie lubi podróżować autem” - Nr 21 z 21-27 maja 2009 r. PRAWO DROGOWE @ NEWS – 17.6.2007: „Bezpieczne wakacje z pupilem” PRAWO DROGOWE @ NEWS – Wyszukiwarka: ZWIERZĘTA W POJEŻDZIE