Ogłoszenia

DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ: „Nauczanie na odległość - dobre praktyki”

16 grudnia 2021

DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ: „Nauczanie na odległość - dobre praktyki”
(grafika: Grupa IMAGE)

Kolejna edycja DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Tym razem w nieco innej formule rozmowa zatytułowana: „Nauczanie na odległość - dobre praktyki”. Prowadząca, Bożenna Chlabicz zaprosiła Piotra Piaseckiego, animatora i przewodniczącego Rady ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych, prezesa Zarządu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. W spotkaniu udział weźmie Witold Wiśniewski, członek Rady oraz prezes Prezydium Polskiego Klastra Edukacyjnego.

16 grudnia 2021 roku, o godzinie 11.00 odbędzie się kolejna edycja DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ [kliknij] pt. „Nauczanie na odległość – dobre praktyki”. Wydarzenie będzie transmitowane poprze platformę ZOOM oraz facebook tygodnika PRAWO DROGOWE NEWS oraz portalu L-INSTRUKTOR 2020-2025.

Zaplanowany cel debaty. DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ, poświęcona zostanie kwestiom dobrych praktyk w nauczaniu na odległość, którą to możliwość wprowadza nowelizacja ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw. Proponowane zagadnienia: Czym jest nauczanie na odległość? Czy to to samo, co nauczanie zdalne? A może po prostu e-learning? Co to znaczy i czego dotyczy pojęcie „technologia nauczania”? Czy da się wypracować standardy nauczania na odległość? Jakie środki techniczne są niezbędne w nauczaniu i uczeniu się na odległość? Czy w odniesieniu do nauczania na odległość mają zastosowanie takie pojęcia, jak walidacja czy ewaluacja? Jak należy przygotowywać programy służące nauczaniu na odległość? Czy wystarczy proste przeniesienie treści? Czy do nauki na odległość potrzebne są dodatkowe materiały? Jak je przygotować? Czym się powinny charakteryzować? Dobre praktyki w nauczaniu na odległość, czyli co?

Organizatorzy. Organizatorami debaty są: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny, redakcja Tygodnika „PRAWO DROGOWE@NEWS” i Portal „L-instruktor”. „Na żywo” dyskusja jest transmitowana na platformie ZOOM oraz na Facebooku. Zapis Dyskusji będzie dostępny na platformie YouTube.

Zaproszeni eksperci. Gościem będzie Piotr Piasecki - animator i przewodniczący Rady ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych, prezes Zarządu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. W spotkaniu weźmie także udział Witold Wiśniewski - członek Rady ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych, prezes Prezydium Polskiego Klastra Edukacyjnego.

Prowadzenie: Bożenna Chlabicz - prezes Zarządu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym.

Transmisja: Platforma ZOOM: Webinar ID 816 4576 0159 / Webinar Passcode  20212022 - https://us02web.zoom.us/j/81645760159?pwd=Yjd5bEszbDZ5OWJWMDNUZXhWNHNpZz09

Facebook: PRAWO DROGOWE NEWS oraz L-INSTRUKTOR 2020-2025.