Ogłoszenia

Nie można szkolić dobrych kierowców bez podwyższania własnych kompetencji

9 grudnia 2019

Nie można szkolić dobrych kierowców bez podwyższania własnych kompetencji
Marek Górny, „Metodyka nauczania - warsztaty dla instruktorów nauki jazdy” [kliknij]

Oficyna wydawnicza Grupa IMAGE - w ramach swojej jubileuszowej serii „30 LAT GRUPA IMAGE” - wprowadziła właśnie na rynek wydawniczy drugie wydanie zeszytu pt. „METODYKA NAUCZANIA – WARSZTATY DLA INSTRUKTORÓW NAUKI JAZDY. Należy dodać, iż jest to zeszyt do warsztatów odbywających się w 2019 r.

Marek Górny, metodyk, ale też instruktor nauki jazdy, pomieścił w publikacji cykl artykułów – tematów do przemyślenia i przedyskutowania. Oddajmy głos autorowi, który proponuje: - Kolejne warsztaty doskonalenia kwalifikacji zawodowych instruktora warto poświęcić na zastanowienie się nad przyszłością w kontekście odpowiedzialności za jej skutki – sugeruje i analizuje: - Środowisko szkolące i egzaminujące kandydatów na kierujących pojazdami znajduje się obecnie w newralgicznym punkcie, który może zadecydować o przyszłości tych zawodów. Społeczna inicjatywa na rzecz powstania Samorządu Zawodowego Instruktorów i Egzaminatorów jest podsumowaniem wieloletnich działań, idei i prób wyzwolenia się naszej branży na samodzielność w zakresie decydowania i odpowiedzialności za swój i naszych kursantów los.

Mówi: - Nie można szkolić dobrych kierowców bez podwyższania własnych kompetencji zawodowych. I właśnie w tym celu wszystkim zainteresowanym podnoszeniem rangi zawodu instruktora i egzaminatora dedykuje opracowanie. Ma ono pomóc zarówno kandydatom do wymienionych zawodów jak i doświadczonym praktykom. Pomóc przede wszystkim w przyswojeniu podstaw metodyki. Dobór prezentowanych tu treści jest kompromisem między poprawą jakości szkolenia instruktorów, a co za tym idzie - poprawą bezpieczeństwa na naszych drogach, a możliwościami percepcyjnymi uczestników i ramami czasowymi kursu. Czytelnicy znajdą rozdziały poświęcone: metodyce, etyce, elementom prawa, technice kierowania, komunikacji interpersonalnej jako podstawy sukcesu dydaktycznego, ewaluacji metodyki szkolenia kandydatów na kierowców, głównym grzechom instruktorskim.

Wydawnictwo opatrzone jest przypisami, wykresami, schematami, cytatami, ilustracjami itd. czyli narzędziami zdecydowanie podwyższającymi wartość publikacji. Autor oddaje instruktorom i egzaminatorom opracowanie ważne, aktualne, nowoczesne.

Zachęcamy do lektury:

Marek Górny. Metodyka nauczania – warsztaty dla instruktorów

https://www.grupaimage.eu/p560/metodyka-nauczania-warsztaty-dla-instruktorow-nauki-jazdy.html

Wydawnictwo: Grupa IMAGE, Warszawa 2019

Format: 140x195 mm

Stron: 42

ISBN 978-83-64917-51-6

Cena detaliczna: 10,00 pln

Polecamy także:

Marek Górny, Metodyka nauczania. Dla wykładowców i instruktorów nauki jazdy

https://www.grupaimage.eu/p354/metodyka-nauczania-dla-wykladowcow-i-instruktorow-nauki-jazdy.html

Wydawnictwo: Grupa IMAGE, Warszawa 2018

Format: 140x195 mm

Stron: 156

ISBN 978-83-64917-19-6

Cena detaliczna: 45,00 pln