Ogłoszenia

XVII Dzień Bezpiecznego Kierowcy

22 lipca 2022

XVII Dzień Bezpiecznego Kierowcy
Ks. dr Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców [kliknij] (fot. Jolanta Michasiewicz)

Po raz siedemnasty Krajowy Duszpasterz Kierowców: ks. dr Marian Midura,

Krzysztof Hołowczyc i Fundacja Kierowca Bezpieczny ogłaszają:

25. lipca: Dniem Bezpiecznego Kierowcy

„Ze świętym Krzysztofem na drogach pokoju”

W dniu św. Krzysztofa, patrona kierowców, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie!

Akcja organizowana jest w Olsztynie wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji

Program:

- Akcja dzień bez mandatu 25.07.2022 (poniedziałek) - godz. 10.00-12.00 na ul. Leonharda w Olsztynie - parking (naprzeciwko stacji paliw): Policja WRD KW Policji, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Celno-Skarbowa, Symulator Dachowania - WORD Olsztyn; Dekalog Kierowcy - Książeczki Kierowcy - Breloczki z patronem kierowców.

Podczas całego dnia propagowana będzie akcja „KRZYŚ” - trzeźwy i życzliwy kierowca. Każdy kierowca otrzyma Dekalog Kierowcy, breloczki oraz książeczkę św. Krzysztofa.

- Modlitwy za kierowców:

- 24.07 - niedziela - godz. 10.00 - Msza św. za kierowców - parafia Matki Bożej Fatimskiej - Olsztyn, ul. Bajkowa 15 - po Mszy św. - Apel Policji do kierowców i poświęcenie pojazdów

- 25.07 - poniedziałek - godz. 8.00 - Msza św. o bezpieczeństwo na polskich drogach - parafia Matki Bożej Fatimskiej - Olsztyn, ul. Bajkowa 15

Apelujemy do wszystkich kierowców i prosimy o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę! Do wszystkich uczestników ruchu - o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym!

Musimy reagować! Widząc osobę, która po alkoholu chce usiąść za kierownicą i prowadzić pojazd, musimy zdecydowanie reagować. Trzeba tego człowieka powstrzymać!

Kierujmy się miłością na drodze! Św. Krzysztofie - módl się za nami!

Ks. mł. insp. dr Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców

Słowa kluczowe duszpasterstwo kierowców