Przegląd prasy

Auto Nostalgia 2018

Autor: Krzysztof Chrobak

17 kwietnia 2018

Auto Nostalgia 2018
(fot. Krzysztof Chrobak)

W dniach 14-15 kwietnia 2018 roku odbyła się kolejna edycja imprezy dla pasjonatów klasyków Auto Nostalgia. W tym roku impreza odbyła się po raz pierwszy na Stadionie Narodowym. Przeniesienie imprezy z hal wystawienniczych na peryferiach Warszawy do centrum miasta, na pewno wpłynęło na frekwencję, o czym świadczyły kolejki do kas biletowych. Usytuowanie samochodów na koronie stadionu było ciekawym posunięciem, jednak na słabe warunki oświetleniowe w tej części obiektu, często nie pozwalały w pełni uchwycić piękna prezentowanych pojazdów.

Zwiedzający mogli podziwiać kilkaset zabytkowych samochodów i motocykli, stoisko Mercedesa związane z obchodzoną w tym roku 50 rocznicą marki Mercedez-Benz, stoisko Porsche wraz z "nieklasycznym" egzemplarzem 911 turbo S, który cieszył się większym zainteresowaniem niż klasyczne pojazdy tej marki. Ponadto kolekcje klubowe, kilkadziesiąt aut na sprzedaż oraz stoiska warsztatów specjalistycznych, które zajmują się renowacją pojazdów, blacharstwem, tapicerstwem oraz car-detailingiem.

Jak zawsze na tego typu imprezach dużo popularnością cieszyły się klasyczne amerykański samochody, oprócz krążowników szos, takich jak Chevrolet, Cadillac czy Playmotu, również Muscle Car, czyli Fordy mustangi czy Chevrolety.

Na szczególną uwagę zasługiwał też Amphicar, czyli model samochodu mogącego poruszać się również na wodzie.

Krzysztof Chrobak

Słowa kluczowe pojazdy historyczne