Przegląd prasy

Docelowo najdłuższa droga ekspresowa

19 listopada 2021

Docelowo najdłuższa droga ekspresowa
18.11.2021. Premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wizytują inwestycję budowy drogi odcinka drogi ekspresowej S7 w miejscowości Książ Wielki (Małopolska) [kliknij] (fot. Krystian Maj/KPRM - mat. prasowe)

Na południe od granicy województw małopolskiego i świętokrzyskiego trwa intensywna budowa drogi ekspresowej S7. Zaawansowanie prac na blisko 19 km odcinku między Moczydłem a Miechowem, po roku od wbicia pierwszej łopaty (nie wliczając okresu zimowego), wynosi ponad 30 procent. Inwestycję odwiedził premier Mateusz Morawiecki oraz minister Andrzej Adamczyk.

- Droga ekspresowa S7 to jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych naszego kraju. Już wkrótce dostępność komunikacyjna terenów, przez które przebiega ta trasa, znacząco się poprawi - mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który razem z premierem Mateuszem Morawieckim obserwował 18 listopada 2021 r. postępy prac na budowie odcinka tej drogi w miejscowości Książ Wielki w Małopolsce. Szef resortu dodał, że obecnie duże inwestycje drogowe toczą się w całej Polsce, co jest efektem decyzji rządu o zwiększeniu wydatków na ten cel.

- Jesteśmy na placu budowy trasy S7, to ma być docelowo najdłuższa droga ekspresowa w Polsce, mająca ponad 700 km. Budowa dróg ekspresowych to fundamentalna inwestycja dla rozwoju kraju, a także dla rozwoju gmin i powiatów, położonych wzdłuż tych dróg, bo są one w stanie przyciągnąć nowych inwestorów i doprowadzić do powstania tysięcy nowych miejsc pracy - podsumował premier Mateusz Morawiecki - Mam nadzieje, że wyjdziemy z pandemii, na dobrym rozpędzie wejdziemy w nowy rok, 2022, który liczę, że będzie takim, w którym w pełni rozwiniemy skrzydła - w dziedzinie nowoczesnych technologii i rozwoju infrastruktury - dodał. (jm)