Przegląd prasy

Dzień Instruktora w internecie

9 sierpnia 2018

Dzień Instruktora w internecie

W Warszawie “Forum 7 sierpnia”, a w całym kraju instruktorzy spotykali się ze sobą nawzajem i z kursantami. Wszystko ze względu na pierwszy w historii “Dzień Instruktora Nauki Jazdy”. Zobacz jakim echem w sieci odbiły się te wydarzenia.

Zaczęło się rano. We wtorkowy poranek, tuż po 7:00 na facebookowym profilu L-instruktora zmieniliśmy “zdjęcie w tle” na obrazek z kartką z kalendarza (udostępniamy ten post poniżej). W kilkanaście godzin udostępniło go prawie 100 osób, w tym w większości szkoły jazdy, chcące w ten sposób obwieścić świąteczny charakter dnia. Do chwili publikacji tego artykułu obrazek dotarł przed oblicze ponad 27 tysięcy użytkowników facebooka.

Facebookowa relacja. Bieżąca relacja z warszawskiego spotkania zorganizowanego przez Fundację Zapobieganie Wypadkom Drogowym, w której udział wzięli przedstawiciele organizacji środowiska szkoleniowego, w tym tych zrzeszających instruktorów, również spotkała się z zainteresowaniem odbiorców. Posty ze zdjęciami ze spotkania, wywołały wiele pozytywnych reakcji, docierając łącznie do prawie 10 tysięcy użytkowników.

Święto wszystkich instruktorów. Nie zabrakło też zdjęć-relacji ze sposobu, w jaki instruktorzy w swoich regionach świętowali swój dzień. Rano na redakcyjną skrzynkę wpłynęło zdjęcie z Łowicza, na którym widać udekorowane “elki”. Przy okazji publikacji tego zdjęcia poprosiliśmy użytkowników facebooka, żeby podzielili się zdjęciami ze swoich ośrodków. Łącznie, przez cały 7 sierpnia, a także przez dzień następny, pod tym postem pojawiło się kilkanaście fotografii.

Zdjęcia zamieszczone na Facebooku pod postem na fanpage'u L-instruktora. Autorami zdjęć są (w pierwszym rzędzie, od lewej): Łukasz Wardzała, Adam Dróżdż, Natalia Renkel-Sobolewska, OSK Ryszard Gawroński, Simon September, David Chałubiec, Filip Grega, Izabela Klimas Niekało. Wszelkie prawa do zdjęć użytych w powyższej kompilacji należą do Autorów.

WORDy zauważyły. Pozytywnej reakcji nie zabrakło także wśród WORDów. Wiele Ośrodków w całym kraju pozytywnie odpowiedziało na apel Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD, by 7 sierpnia, dostrzegając trud wkładany przez nauczycieli jazdy w bezpieczeństwo na drogach, w sposób szczególny podkreślić istotę współpracy z instruktorami. Dlatego Ośrodek w Olsztynie zorganizował okoliczne spotkanie o 12:00. Podobne spotkanie odbyło się m.in. w Zielonej Górze. Ponadto wiele Ośrodków wykorzystało swoje facebookowe profile do złożenia życzeń instruktorom. Zrobił tak m.in. gdański PORD, WORD Warszawa, WORD Łódź, i wiele innych WORDów. Część skorzystała z obrazka, który przygotowaliśmy w redakcji L-instruktora (np. WORD Włocławek), a niektóre - jak WORD Elbląg, czy WORD Konin - przygotowały własne życzenia, w formie graficznej.

Dekoracja on-line. Niebagatelny udział w rozpropagowaniu święta instruktorów, mieli sami zainteresowani. Na facebookowej grupie zrzeszającej szkoleniowców padła propozycja, by na dzień 7 sierpnia zmienić swoje zdjęcie profilowe. Zrobiło to wiele osób, często pozostawiając okolicznościowe logo zaprojektowane przez kolegów ze Szczecina, jako swoje własne zdjęcie profilowe na dłużej.

Społecznościowa siła Dnia Instruktora Nauki Jazdy, której dowodem jest aktywność zainteresowanych to jeszcze jeden dowód, że taki symboliczny dzień jest potrzebny. Pomysły na przyszłoroczne obchody kwitną już dziś. Mamy nadzieję, że do tego czasu Dzień Instruktora zostanie wpisany na państwową listę świąt branżowych. Choć jeśli nawet się tak nie stanie, to w niczym to nie przeszkodzi.

Źródło: L-INSTRUKTOR.pl