Przegląd prasy

Ich „ELka na 5 z plusem”

3 sierpnia 2016

99ef4c5201c4f5b57521175666bcd895ba34b6c5

Zwycięzcą plebiscytu “Gazety Olsztyńskiej” na najlepsza szkołę jazdy w regionie został Ośrodek Kształcenia Kierowców Rafała Ostrowskiego z siedzibą w Rybnie. Zupełnie nie spodziewałem się tej wygranej - stwierdził Rafał Ostrowski tuż po odebraniu nagrody. - Jestem zadowolony z pierwszego miejsca. Chciałabym za nie podziękować moim kursantom i wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Ogromne podziękowania należą się też mojej rodzinie i małżonce, którzy mnie bardzo wspierali! Oczywiście nadal będziemy się starać szkolić kursantów w wysokiej klasie i jakości. Zależy nam na tym, żeby osoby, które uczą się u nas jeździć nie tylko dobrze zdały egzamin, ale też potrafiły dobrze poruszać się po drodze - zapewnił. Sam konkurs ocenił jako pozytywną akcję, a zdobyty tytuł najlepszej szkoły w regionie jako prestiżowy. - Na pewno jest to też świetna reklama dla szkoły. Informacja o tym tytule na pewno znajdzie się gdzieś w elkach, może np. w formie naklejki. Jeszcze zobaczymy - stwierdził zwycięzca.

Obok na fotce (od lewej) widzicie Państwo także zdobywcę 2. miejsca to znany nam od wielu lat, wzorcowo szkolący zarówno kierowców amatorów, jak i kierowców zawodowych Jan Zdziarstek z Centrum Kształcenia Kierowców z Olsztyna.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.(544-54)

“Gazeta Olsztyńska” rozpisała wojewódzki plebiscyt pn. “ELka na 5 z plusem”. Czytelnicy dziennika decydowali swoimi głosami, która ze szkół jazdy okaże się najpopularniejsza. Głosowanie rozpoczęło się 4 lipca trwało do 31. Popieramy takie plebiscyty – to właśnie dzięki nim mieszkańcy rejonów, w których one odbywają się poznają szkoły jazdy, poznają opinie o ich pracy i osiągnięciach. To opinie zarówno byłych jak i aktualnych kursantów oraz ich znajomych. Niektórzy sugerowali się statystykami zdawalności, inni atmosferą i profesjonalizmem szkół. Kandydatów zgłaszali czytelnicy, mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego oraz instytucje, organizacje i stowarzyszenia, a także same szkoły jazdy. Kto otrzymał dyplom najpopularniejszego ośrodka szkolenia kierowców? Otrzymają dyplomy, będą popularyzowani na łamach wielu mediów, zwycięzca otrzymał voucher na reklamę w “Gazecie Olsztyńskiej”. Zgłoszonych zostało 200 osk.

Najlepszą szkołą jazdy w regionie okazał się - Ośrodek Kształcenia Kierowców w Rybnie Rafała Ostrowskiego (także pierwsze miejsce w rankingu powiatu działdowskiego). Specyfiką było tutaj to, iż część rywalizujących szkół o konkursie i swoim udziale w nim dowiadywało się po fakcie. Naszym zdaniem plebiscyt wygrali wszyscy uczestnicy, bo o nich pisano i mówiono, a to wielka nagroda dla tych ludzi wykonujących tak trudny i odpowiedzialny zawód. Drugie miejsce zdobyło Olsztyńskie Centrum Kształcenia Kierowców Jana Zdziarstka (także pierwsze miejsce w rankingu powiatu olsztyńskiego). “- Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na moją szkołę. Jako właściciel OSK, szkoły z tradycją rodzinną i doświadczeniem mogę obiecać, że będziemy tak jak do tej pory dbać o profesjonalne i bezpieczne przygotowanie kierowców do zawodu oraz amatorów do zdobycia prawa jazdy kat. B i do prowadzenia – mówił na łamach “Gazety Olsztyńskiej” mgr inż. Jan Zdziarstek już po odebraniu dyplomu. - Cały czas będziemy się też starać, żeby ten poziom, który już mamy, był jeszcze wyższy. Jeden z kolegów powiedział mi kiedyś, że nawet jak jest bardzo dobrze, to nie jest tak, że nie może być już lepiej. I my cały czas będziemy dążyć do tego, żeby było lepiej. Jestem dumny, że nasza firma się rozwija - dodał.” Trzecie miejsce w regionie zajął Ośrodek Szkolenia Kierowców w Działdowie Krzysztofa Kowalskiego. “- Szkoła ta istnieje już od 1992 roku. - W tym czasie zdążyliśmy wyszkolić kilkuset kursantów. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni w plebiscycie - mówił Krzysztof Kowalski.”