Przegląd prasy

- Mam nadzieję że za chwilę będzie prawo jazdy w wersji elektronicznej – mówi minister cyfryzacji

19 listopada 2019

- Mam nadzieję że za chwilę będzie prawo jazdy w wersji elektronicznej – mówi minister cyfryzacji
(fot. Ministerstwo Cyfryzacji – materiały prasowe)

Powołano nowy rząd, w jego składzie minister cyfryzacji i tu ponownie nominację otrzymał Marek Zagórski. Szef Ministerstwa Cyfryzacji odpowiada m.in. za politykę państwa w zakresie informatyzacji, rozwoju elektronicznych usług administracji publicznej, bezpieczeństwa cywilnego w cyberprzestrzeni, infrastruktury i wykorzystywania nowoczesnych technologii.

Marek Zagórski z Ministerstwem Cyfryzacji jest związany od września 2016 r., gdzie najpierw - przez niemal dwa lata - był Sekretarzem Stanu. Na stanowisko ministra cyfryzacji po raz pierwszy został mianowany 17 kwietnia 2018 r. W piątek 15 listopada 2019 r. rozpoczął swoją drugą kadencję na tym urzędzie.

Rozpoczynając nową kadencję minister mówił o planach resortu, o priorytetach podejmowanych działań. Wśród nich wymienił te adresowane do kierowców. - Spotykając się z Obywatelami byłem zaskoczony tym, że dla nich taką najważniejszą, taką najbardziej namacalną korzyścią z funkcjonowanie e-Administracji było wprowadzenie możliwości jazdy bez dowodu rejestracyjnego. To pokazuje czego chcą Obywatele. Chcą wygody – mówił minister cyfryzacji. Chcemy, aby w tym elektronicznym portfelu – jakim jest aplikacja e-Obywatel – znalazły się dokumenty nie tylko publiczne np. karta na siłownię, ale też karty miejskie. Mam nadzieję, że za chwilę będzie też prawo jazdy w wersji elektronicznej. Przynajmniej jeżeli chodzi o ten pakiet dla kierowców będziemy mieli ten pakiet „domknięty” – dodał Marek Zarórski. (jm)