Przegląd prasy

Wsparcie dla systemu wspólnych przejazdów

15 marca 2018

Wsparcie dla systemu wspólnych przejazdów
(fot. BlaBlaCar)

Polscy użytkownicy serwisu wspólnych przejazdów BlaBlaCar będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy assistance oferowanej przez AXA Assistance. Ubezpieczyciel przygotował ofertę przeznaczoną dla wspólnych przejazdów aranżowanych przy pomocy platformy BlaBlaCar.pl.

BlaBlaCar to największy na świecie serwis społecznościowy łączący kierowców i pasażerów, którzy podróżują w tym samym kierunku, dzieląc się kosztami podróży. W Polsce serwis ma już ponad 2 miliony użytkowników, dla których nawiązano właśnie partnerstwo z firmą AXA Assistance. Dodatkowe, bezpłatne ubezpieczenie assistance gwarantuje zarówno kierowcom, jak i pasażerom, dotarcie do celu podróży.

Innowacyjne partnerstwo dedykowane wspólnym przejazdom dostępne także w Polsce. Bezpłatne ubezpieczenie assistance będzie obowiązywało podczas wszystkich przejazdów aranżowanych przez serwis BlaBlaCar.pl, w których uczestniczy przynajmniej jeden pasażer oraz podczas których przynajmniej jeden z punktów - wyjazdu lub docelowy - zlokalizowany jest w Polsce. Dodatkowo kierowca, który zamieszcza przejazd, musi posiadać polski numer telefonu zarejestrowany w BlaBlaCar. Ubezpieczenie obejmuje organizację pomocy w przypadku m.in. awarii samochodu, wypadku, kradzieży lub próby kradzieży pojazdu, a także rozładowanego akumulatora czy przebitej opony.

W sytuacji wystąpienia szkody, AXA Assistance zapewni pomoc mechanika, który dokona naprawy samochodu na miejscu zdarzenia, aby umożliwić kierowcy i jego pasażerom dalszą podróż. Jeśli usterka okaże się niemożliwa do naprawienia na miejscu, samochód zostanie odwieziony do najbliższego warsztatu. Gdy natomiast pojazd nie zostanie naprawiony w ciągu 3 godzin od chwili zgłoszenia zdarzenia, kierowca oraz pasażerowie będą przetransportowani do wskazanego przez każdą z osób miejsca - docelowego lub wyjazdu (podróż pociągiem w drugiej klasie, podróż samolotem w klasie ekonomicznej lub wynajęty samochód). Jeśli zaaranżowanie podróży tego samego dnia nie będzie możliwe, uczestnikom przejazdu zaoferowany zostanie nocleg ze śniadaniem.

Szkody zaistniałe podczas wspólnego przejazdu z BlaBlaCar należy zgłaszać dzwoniąc pod dedykowany numer telefonu, dostępny przez całą dobę: +48 22 575 92 79. Ubezpieczenie assistance jest bezpłatne i działa podczas całego wspólnego przejazdu zaaranżowanego poprzez BlaBlaCar.pl. W ramach ubezpieczenia assistance nie będą zwracane koszty naprawy samochodu w warsztacie.

Nowość na polskim rynku. Światowe partnerstwo BlaBlaCar z AXA ogłoszone zostało w 2015 roku i z powodzeniem funkcjonuje już w Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii. Od marca 2018 roku ubezpieczenie assistance dostępne jest także dla polskich użytkowników platformy.

"Wspólne przejazdy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością - mówi Michał Pawelec, zarządzający polskim oddziałem BlaBlaCar. - Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu partnerstwu z AXA wzniosą się one na jeszcze wyższy poziom wiarygodności, co przekona kolejnych kierowców i pasażerów do tej formy podróżowania" - dodaje Pawelec.

"Na naszej współpracy skorzystają przede wszystkim ci, których zarówno my, jak i BlaBlaCar stawiamy na pierwszym miejscu, czyli użytkownicy i klienci - mówi Jan Čupa, prezes AXA Assistance Central Europe. - Inwestujemy we współpracę z innowacyjnymi firmami, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju rynku. Zapewniamy im nowoczesne, szyte na miarę potrzeb produkty, dzięki którym możemy wzajemnie umacniać swoje pozycje. Nawiązanie współpracy z globalną platformą BlaBlaCar doskonale wpisuje się w ten kierunek działania. Jesteśmy przekonani, że wspólnie osiągniemy sukces na polskim rynku, a nasza marka stanowić będzie gwarancję bezpieczeństwa, która przyciągnie nowych użytkowników". (PAP)