Przegląd prasy

Wychowanie komunikacyjne w czasie zarazy

9 kwietnia 2020

Wychowanie komunikacyjne w czasie zarazy
- Chcemy edukować najmłodszych, chcemy żeby w dalszym ciągu uczyli się zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, dlatego zmieniła się formuła projektu. Dostosowaliśmy ją do obecnych potrzeb. Zachęcamy najmłodszych, rodziców, nauczycieli do odwiedzenia wirtualnej szkoły krokodylka Tirka i nauki poprzez zabawę – mówił Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur (fot. GITD)

Inspekcja Transportu Drogowego włączyła się w akcję #uczymysięwdomu i wraz z resortem infrastruktury zachęca do edukacji najmłodszych online. O wirtualnych projektach edukacyjnych na briefingu zorganizowanym w Ministerstwie Infrastruktury mówili Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur i wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego Radosław Pacewicz.

Inspekcja Transportu Drogowego od lat realizuje projekt edukacyjny „Bezpieczna Szkoła krokodylka Tirka”. Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym projekt trafił do internetu. Filmy animowane, komiksy, gry, krzyżówki i rebusy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym znajdują się na stronie internetowej www.gitd.gov.pl w specjalnie przygotowanej zakładce Edukacja.

Chcemy edukować najmłodszych, chcemy żeby w dalszym ciągu uczyli się zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, dlatego zmieniła się formuła projektu. Dostosowaliśmy ją do obecnych potrzeb. Zachęcamy najmłodszych, rodziców, nauczycieli do odwiedzenia wirtualnej szkoły krokodylka Tirka i nauki poprzez zabawę – mówił w trakcie briefingu Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Do nauki w sieci zachęcał również wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego. UTK realizuje projekt Kolejowe ABC.

Chcemy być cały czas z naszymi najmłodszymi, dlatego zdecydowaliśmy się z wyjściem z naszą akcją do internetu. Od wczoraj dostępna jest na stronie kolejoweabc.pl aplikacja z wykorzystaniem, której na co dzień edukatorzy prowadzą zajęcia z dziećmi – mówił wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego Radosław Pacewicz.

Szef ITD w trakcie briefingu podkreślił, że Inspekcja od wielu tygodni prowadzi działania, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Inspektorzy ITD są obecni na graniach, wspieramy w działaniach inne służby m.in. Straż Graniczną, pomagamy kierowcom, kierujemy ruchem, informujemy, udzielamy porad. Dziękuję wszystkim inspektorom, którzy od pierwszych dni aktywnie w trybie 24-godzinnym działają na granicach pomagając innym służbom – zaznaczył Alvin Gajadhur.

Działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa są priorytetem dla resortu infrastruktury i Inspekcji Transportu Drogowego. (GITD)